Zawsze zapinaj pasy – one ratują życie!

Zdjęcia z kampanii promującej używanie pasów bezpieczeństwa, której organizatorem jest ZNTA (Nowozelandzka Agencja Transportu). fot. https://beltedsurvivors.nz/

Na zdjęciach kampanii ZNTA widzimy prawdziwe ofiary wypadków, które przeżyły właśnie dzięki temu, że miały zapięte pasy bezpieczeństwa. Ich obrażenia zostały odwzorowane przez specjalistów zajmujących się charakteryzacją filmową.

Ofiary na zdjęciach są po charakteryzacji, ale w rzeczywistości takie właśnie ślady mogą zostawić pasy bezpieczeństwa. Zostawią ślad, ale uratują życie.

Niestety mimo tego, że zapięcie pasów bezpieczeństwa w naszym kraju jest obowiązkowe to wciąż wielu ludzi tego nie robi. Wciąż w społeczeństwie panują mity o tym jak przez pasy można zostać uwięzionym w samochodzie. Statystyki jednak wyraźnie mówią o tym, że znacznie więcej osób ginie w wypadkach z powodu niezapięcia pasów niż odwrotnie.

  • Zapięcie pasów to powinien być od ruch bezwarunkowy. Otwieram drzwi, siadam, zapinam pasy i dopiero odpalam auto. Zawsze i niezależnie od długości swojej trasy. W ruchu drogowym nie wszystko zależy od nas. Czasem to inni popełnią błąd, a my ,,oberwiemy”.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.