Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi podpisał umowę z firmą, która zaprojektuje i wybuduje jego nową siedzibę. Kompleks powstanie przy ul. Nowy Józefów.

Umowa z wykonawcą, firmą PKOB Wegner z Trzemeszna, została podpisana na początku lipca. Za 14 mln zł brutto wykonany zostanie projekt nowego kompleksu oraz roboty budowlane. Inwestycja już niedługo ruszy na terenie nieruchomości znajdującej się przy ul. Nowy Józefów 52/54. Powstanie tam budynek biurowy, garaże, warsztaty, parking oraz plac manewrowy. Nowa siedziba może być gotowa już w przyszłym roku.

Smutne siedziby

Teraz główna siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi mieści się przy ul. Smutnej. Budynek jest stary i zaniedbany, kiedyś działała tam kotłownia. Nie jest (tak jak place manewrowe) własnością WORD-u. Ośrodek wynajmuje parter oraz pierwsze piętro od PKS-u. Ponadto budynek znajduje się w dość osobliwym miejscu. Naprzeciwko jest areszt, w pobliżu – dwa cmentarze.

Wcale nie lepiej wygląda filia łódzkiego ośrodka na ul. Maratońskiej. Biuro, poczekalnia dla kandydatów na kierowców i pokoje socjalne dla pracowników znajdują się w blaszanych kontenerach. Teren również nie jest własnością WORD-u. Jest wynajmowany od Ligi Obrony Kraju.

O potrzebie budowy nowej siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi mówi się od dawna. Co najmniej od kilku, jeśli nie kilkunastu lat. M.in. na tym tle wybuchł niedawno konflikt pomiędzy obecnym dyrektorem ośrodka Łukaszem Kucharskim, a związkowcami z Solidarności. Ci ostatni prowadzili nawet akcję „Łódź zasługuje na nowy WORD”, do której włączyła się cześć ośrodków szkolenia kierowców.

Jakub Ziębka
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0