Zapraszamy na „setkę”. – LIVE 1 grudnia 2021 o 20:30

Featured Video Play Icon

Jak to było 100 odcinków temu… w listopadzie 2020? Malutkie studio, jedna kamera, a za stolikiem stłoczone dwie postacie: gość programu i prowadzący.

Dwa lata później, dzięki Waszemu cotygodniowemu wsparciu i lojalności, a także wierze społeczności e-kierowcy jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Świętować będziemy tylko przez chwilę, bo bardziej ciekawe jest spojrzenie na branżę z perspektywy dwóch lat, wyciąganie wniosków i próba przewidywania przyszłości. Gdzie wszyscy byliśmy wtedy, a gdzie jesteśmy
teraz. Po kilku pierwszych odcinkach zastanawialiśmy się na jak długo wystarczy nam pomysłów… I wtedy przyszła pandemia, która zmieniła wszystko.

Po dwudziestu czterech miesiącach żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości. Nauczanie zdalne, które w styczniu 2021 kojarzyło się z płytką CD i testami, stało się zaawansowanym standardem łączącym sprawdzone metody z rozmachem nowoczesnych technologii. Ten postęp umożliwił branży OSK przetrwanie wielu miesięcy lockdownu, który okazał się zabójczy dla niektórych branż wcześniej uchodzących za bardziej nowatorskie, dochodowe. Wszyscy wprowadziliśmy do swojego codziennego słownika nowe pojęcia, którymi teraz posługujemy się biegle: wykłady online, port wiedzy, biblioteka wiedzy, progress check, konsultacje online, pełna komunikacja, konstruktywna informacja zwrotna, zniekształcenia
komunikacyjne. Znakomita większość z nas dostrzega w nauczaniu hybrydowym szansę rozwoju indywidualnego, biznesowego oraz branżowego. Często pojawiają się głosy, że szerokie wprowadzenie elementów zdalnego nauczania do szkolenia oraz egzaminowania
kierowców i kandydatów na kierowców ma szansę stać się kołem zamachowym całej branży i bezpośrednio wpływać na stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

100 tygodni programu Porozmawiajmy o Branży to także nowe przepisy, nowelizacje ustaw I ważne rozporządzenia, kilkudziesiąt gości, tysiące komentarzy, hektolitry kawy, spalone kalorie podczas biegania między studiem, a pokojem redakcyjnym, wielogodzinne spotkania- czasem zdalne, czasem z zachowaniem środków ostrożności w pomieszczeniach biurowych.

Kiedy patrzymy na otaczającą rzeczywistość, wiemy, że nie zabraknie tematów do spotkań z Wami. I nie musimy ich wymyślać. Nauczyliśmy się, że to życie pisze historię i scenariusz programu stawiając wyzwania przed nami wszystkimi: gwałtownie rosnące ceny paliw i pojazdów, zapowiadane zmiany przepisów, zatrudnienie instruktorów, kolejne fale epidemii,
perpsektywy rozwoju branży… Już cieszymy się na spotkania z Wami.

Najbliższe w środę 1 grudnia o 20.30. Zapraszamy!