PRZECHODZĄC PRZEZ JEZDNIĘ, NIE PATRZCIE W EKRANY TELEFONÓW! - apelują funkcjonariusze. fot. Policja.pl

Smartfon wydaje się być niezbędny w dzisiejszych nowoczesnych czasach. Jego posiadanie daje szereg korzyści, ale może być też źródłem dramatów o czym przekonała się pewna 17-latka.

[video width="1920" height="1080" mp4="https://www.szkola-jazdy.pl/wp-content/uploads/2019/05/1-314234.mp4"][/video]

Policja ku przestrodze opublikowała ten przerażający film. Na nagraniu widać jak w 4 sekundzie wprost pod nadjeżdżający pojazd wchodzi na przejście dla pieszych nastolatka. Jedyne o czym pamiętała to fakt, że trzeba z takiego przejścia korzystać. Zapomniała się jednak wcześniej rozejrzeć i sprawdzić czy jest bezpiecznie.
Do zdarzenia doszło kilka dni temu w podwrocławskiej miejscowości Smolec. Kierowca auta osobowego jechał w kierunku ul. Spółdzielców. W pewnym momencie jak przedstawia nagranie, piesza wtargnęła mu pod koła. W ostatniej chwili odbił i próbował ominąć dziewczynę, ale niestety i tak ją potrącił.

Na całe szczęście 17-latka przeżyła i ze złamaną ręką przewieziono ją do szpitala. Wpatrzona w ekran telefonu 17-latka z pewnością na długo zapamięta ten dzień. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wyciągnie odpowiednie wnioski z tej historii, która wbrew pozorom zakończyła się szczęśliwie.

  • Czynności w zaistniałej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policja w Kątach Wrocławskich. W sprawę został zaangażowany biegły z zakresu wypadków drogowych. Jego opinia pomoże wskazać winnego tego wypadku.


Wskazanie winnego nie będzie łatwe. Z jednej strony jadąc pojazdem w obrębie przejścia dla pieszych trzeba zachować szczególną ostrożność. Z drugiej strony nastolatka nie upewniła się i weszła na jezdnię, a pierwszeństwo ma dopiero na przejściu. Nie powinna też wchodzić wprost pod nadjeżdżający pojazd. Kierowca nie musiał jej przepuszczać zgodnie z przepisami chociaż kultura tego wymaga. Nawet jakby kierowca jechał 20km/h to i tak piesza weszła by pod koła. Moim skromnym zdaniem winę za ten wypadek ponosi nieodpowiedzialna piesza.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

 
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0