Zamość: WORD wybuduje nową siedzibę

egzamin na prawo jazdy

Jak informuje portal „Kronika tygodnia.pl” – Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu chce sprzedać swoją obecną siedzibę i wybudować nową, bardziej funkcjonalną.

– Ta siedziba jest za mała na nasze potrzeby – powiedział dziennikarzom „Kroniki” Janusz Szatkowski, dyrektor zamojskiego WORD. – Jeśli to się uda, wybudujemy nową, przy ul. Kilińskiego. W sąsiedztwie Urzędu Skarbowego kupiliśmy działkę o powierzchni ok. 2,5 ha.

Dziennikarze ustalił, że w ub. roku do egzaminu na prawo jazdy przystąpiło w Zamościu 9 678 osób. Przeprowadzono 12,4 tys. egzaminów teoretycznych i aż 26 tys. egzaminów praktycznych (niektóre osoby zdawały je po kilka razy).

Ośrodek okazał się za mały dla tak dużej grupy zdających. Dyrekcja podjęła decyzję o sprzedaży dotychczasowej siedziby ośrodka oraz placu, na którym stoi. Wartość nieruchomości przy ul. Męczenników Rotundy oszacowano na 3 mln 49 tys. zł. Do kupienia jest piętrowy budynek (o powierzchni ok. 1 tys. m kw.) oraz ponad 77-arowa działka (jest w użytkowaniu wieczystym). Przetarg odbędzie się 9 marca.

Ten, kto kupi siedzibę WORD, na przejęcie nieruchomości będzie jednak musiał poczekać. Ośrodek zastrzega sobie bowiem prawo użytkowania nieruchomości po jej zbyciu przez 12 miesięcy. Nowy właściciel otrzyma czynsz za wynajem.

– Nie możemy się od razu wyprowadzić. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży ośrodka chcemy wybudować nową siedzibę. Musimy mieć na to czas – wyjaśnia dziennikarzom dyrektor Szatkowski i zapewnia, że nowa siedziba WORD przy ul. Kilińskiego będzie skromna, ale funkcjonalna. Powstanie na ponad 2,5-ha działce, którą WORD kupił jeszcze w 2009 r. (za ok. 2,5 mln zł).

Co będzie w ośrodku? Mają powstać znacznie większe niż dotychczas – place manewrowe, garaże oraz specjalne tory, na których będzie można doskonalić technikę jazdy wszystkich pojazdów. – Chcemy zorganizować przy ul. Kilińskiego Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, który będzie te tory wykorzystywać – zapowiada dyrektor Szatkowski. – Kandydaci na kierowców będą mogli się u nas szkolić przed egzaminami.

Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach. Całość ma zakończyć się w 2014 r.

Według dyrekcji, budowa nowego ośrodka pochłonie 9 mln zł. Kwota, którą WORD uzyska ze sprzedaży starego ośrodka, pokryje tylko część kosztów, więc nie obejdzie się bez kredytu bankowego.

źródło: Kronikatygodnia.pl

5 komentarzy do “Zamość: WORD wybuduje nową siedzibę”

  1. Pingback: does molly maid drug test,

  2. Pingback: buy hashish online

  3. Pingback: sciences4u

  4. Pingback: บับเบิ้ล

  5. Pingback: blote tieten

Dodaj komentarz