Zamość: 22 razy zdawała egzamin na prawo jazdy

nauka jazdy

Nie ma to jak upór! 46-letnia kursantka 22 razy zdawała egzamin na prawo jazdy. To rekord w zamojskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu – donosi „Tygodnik Zamojski”. Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniają zdający.

Egzamin na prawo jazdy jest dla wielu bardzo stresujący. Kobieta walczyła o wymarzony dokument w 2009 i 2010 roku. Osiem razy oblała egzamin tylko na placu manewrowym – podaje „Tygodnik Zamojski”. W końcu jednak zdała, ale słono ją to kosztowało. Obecnie opłata za egzamin praktyczny wynosi 112 zł.

Niechlubne rekordy najczęściej biją kobiety. Okazuje się, że przegrywają ze stresem. Niektórym trzęsą się nie tylko ręce, ale nawet nogi – Od kilku lat egzaminy są nagrywane. Po nieudanych egzaminach kursanci mają możliwość obejrzenia filmu. I wówczas okazuje się, ze podczas jazdy byli tak zestresowani, że nawet nie zdawali sobie sprawy, iż popełniają poważne błędy – mówi tygodnikowi Zbigniew Kubina z zamojskiego WORD. Podczas egzaminu w Zamościu była sytuacja, że jedna z kursantek zemdlała i trafiła do szpitala.

Jakie błędy najczęściej popełniają zdający? Przejazd na czerwonym świetle, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy nieumiejętna zmiana pasa ruchu i wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych.

Kursanci często skarżą się na egzaminatorów. – W minionym roku wpłynęło do nas około osiemdziesięciu skarg na egzaminatorów. W dwóch przypadkach stwierdzono, ze wina leżała po winie egzaminatorów. Kursanci mogli powtórzyć egzamin na koszt WORD – mówi gazecie Zbigniew Kubina.

 mp/Tygodnik Zamojski

1 komentarz do “Zamość: 22 razy zdawała egzamin na prawo jazdy”

  1. Pingback: order crack coke locally

Dodaj komentarz