Zalety nauczania hybrydowego

O zaletach nauczania hrybrydowego napisano już i powiedziano wiele w czasie ostatnich 12 miesięcy. Skuteczne nauczanie hybrydowe umożliwiło kontynuację nauki w szkołach, a także zapewniło płynne przejście przez okres pandemii wielu firmom reprezentującym zupełnie odmienne branże, np. w procesie szkolenia i wdrażania do pracy nowych pracowników.

A jak nauczanie hybrydowe sprawdza się w branży OSK? Gościem programu Porozmawiajmy o Branży był Piotr Drużdż, OSK Expert Jastrzębie Zdrój.

„Ubiegły rok i sytuacja pandemiczna wymusiła na nas radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Nie można było spotykać się z kursantami i bezpośrednio prowadzić zajęcia. Na początku wypróbowaliśmy różne komunikatory, np. Skype”.

Natomiast, gdy pojawił się tak nowatorski i zaawansowany produkt jak bizprawko.pl i prowadzący wykłady live Eugeniusz Matuszak, szef OSK Expert zdecydował się skorzystać z takiej możliwości.

„Oczywiście, kursanta należy do tego przygotować. Kursant musi wiedzieć co będzie za chwilę mógł zobaczyć, w jaki sposób będzie mógł aktywnie uczestniczyć w wykładach, np. poprzez zadawanie na czacie pytań, otrzymywanie odpowiedzi”.

Zdaniem Piotra Drużdża, kursanta warto także przekonać do uczestnictwa w konsultacjach prowadzonych po wykładach live, gdzie po prostu można porozmawiać, dopytać oraz wyjaśnić wątpliwości.