Załatwiał prawko. Wpadł w ręce CBA

aresztowanie mężczyzny

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 51-letniego kierowcę zawodowego, który pośredniczył pomiędzy kursantami, a instruktorami i egzaminatorami w załatwieniu zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy.

Mężczyznę zatrzymano na terenie Gminy Sobienie Jeziory. Sprawa dotyczy załatwiania egzaminów na prawo jazdy w zamian za łapówki w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła zatrzymanemu zarzuty płatnej protekcji. Grozi mu do 8 lat więzienia. Zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. W ramach tego śledztwa CBA zatrzymało już wcześniej 24 osoby w tym instruktorów nauki jazdy oraz pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie.

Ważne dla osób, które zdobyły w ten sposób prawo jazdy: Zgodnie z art. 229 § 6 kodeksu karnego nie podlega karze sprawca przestępstwa przekupstwa , jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

mur, źródło: CBA

 

2 komentarze do “Załatwiał prawko. Wpadł w ręce CBA”

  1. Pingback: สล็อตเว็บตรงไม่ผ่านเอเย่นต์

  2. Pingback: her explanation

Dodaj komentarz