Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek – policja mówi “sprawdzam”

Czy kierowcy ciężarówek stosują się do obowiązującego od 1 lipca przepisu zabraniającego im wyprzedzania na drogach ekspresowych i autostradach? Akcja policjantów na A2 wskazuje, że niekoniecznie…

Aż 33 mandaty w czasie 2 godzin, każdy na sumę 1 tysiąca złotych i dodatkowo 8 punktów karnych. To wynik akcji przeprowadzonej na autostradzie A2 przez policjantów z łódzkiej grupy SPEED. W kilku przypadkach sprawa została skierowana do sądu. Co ciekawe, w Internecie pojawia się wiele nagrań ciężarówek wykonujących manewr wyprzedzania, pomimo zakazu. Autorami są zawsze kierowcy samochodów osobowych, tak jakby czyhali wręcz na błąd lub wykroczenie kierowców ciężarówek. Czy to już współczesna forma polowania na czarownice? Nagonka? Ocenę pozostawiamy Wam.