Za kilka godzin pół tysiąca elektrycznych BMW wyjeżdża na ulice Warszawy

Na ulicach Warszawy kierowcy będą mieli do dyspozycji 500 elektrycznych aut do wynajęcia na minuty. Car sharing, tym razem w wersji eko uruchamia firma innogy Polska – dostawca energii elektrycznej. fot. innogy.pl

W ramach usługi carsharingowej innogy go kierowcy w Warszawie od 3 kwietnia 2019 będą mogli wynająć na minuty elektryczne BMW i3 oraz BMW i3s. Koszt wynajęcia i3 to 1,19zł za minutę (71,40zł za godzinę). Doba ma kosztować 239zł (w przypadku i3s 299zł). Mocniejsze wersje elektryków, czyli i3s to koszt 1,49zł za minutę.

Wynajmując elektryczne BMW płacimy tylko za czas. Kilometry nie mają znaczenia. Ponadto dla zachęty, pierwsza jazda do 15 minut będzie kosztowała zaledwie 1 grosz.

Smartfon, aplikacja na Android lub iOS i w drogę. Zasięg BMW i3 to około 180km. Auta są ubezpieczone, ale w razie wypadku z winy użytkownika udział własny wynosi tysiąc złotych. Auta pobieramy z terenu Warszawy i tam też je należy zostawiać.

Elektrycznym autem można legalnie poruszać się buspasem – myślę, że dla wielu kierowców będzie to ogromnym plusem.

  • Co z ładowaniem? O to zadbają zawsze pracownicy firmy innogy. W Warszawie powstało już 30 stacji szybkiego ładowania 50kW, gdzie BMW i3 do pełna można naładować w 50 minut. Docelowo firma innogy planuje zbudować 250 stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie Warszawy.

Warszawa jest już trzecim miastem w Europie, tuż po Stuttgarcie oraz Madrycie z największą liczba elektrycznych samochodów wynajmowanych na minuty.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.