Jak dotąd nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Są różne szkoły i praktycznie w każdym mieście uczą inaczej. Kursanci uczeni są pod egzamin. Różne WORD-y mają różne wymagania. - Uczymy się tak, żeby zdać - nie ukrywają kursanci.

Na forum spotkaliśmy się z różnymi opiniami na ten temat:


Sygnalizujemy tylko zjazd prawym kierunkowskazem (lewego używamy jedynie przy ewentualnej zmianie pasa).


- Jeżeli jadę w lewo to też bez kierunków, aż do poprzedzającego zjazdu z ronda (wtedy kieruneczek w prawo). Jeżeli zawracam to tak jak wyżej, aż do poprzedzającego zjazdu i wtedy kierunek i zjeżdżam pisze - forumowicz Kowal. - Podobno w Rzeszowie za brak lewego kierunku przy skręcie w lewo i zawracaniu na rondzie kończymy egzamin.


Podobnie pisze Snuj ze szczecina: - Wjeżdżając na rondo nie używa się kierunkowskazu, tylko zjeżdżając z ronda odpowiednio sygnalizujemy ten zamiar. No i jeśli zmieniamy pas ruchu jadąc na kółku, to też ostrzegamy o tym innych.


 Czytaj dalej na dev.szkola-jazdy.pl


 ella

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0