Z życia forum: kiedy włączyć kierunkowskaz na rondzie

rondo

Jak dotąd nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Są różne szkoły i praktycznie w każdym mieście uczą inaczej. Kursanci uczeni są pod egzamin. Różne WORD-y mają różne wymagania. – Uczymy się tak, żeby zdać – nie ukrywają kursanci.

Na forum spotkaliśmy się z różnymi opiniami na ten temat:

Sygnalizujemy tylko zjazd prawym kierunkowskazem (lewego używamy jedynie przy ewentualnej zmianie pasa).

– Jeżeli jadę w lewo to też bez kierunków, aż do poprzedzającego zjazdu z ronda (wtedy kieruneczek w prawo). Jeżeli zawracam to tak jak wyżej, aż do poprzedzającego zjazdu i wtedy kierunek i zjeżdżam pisze – forumowicz Kowal. – Podobno w Rzeszowie za brak lewego kierunku przy skręcie w lewo i zawracaniu na rondzie kończymy egzamin.

Podobnie pisze Snuj ze szczecina: – Wjeżdżając na rondo nie używa się kierunkowskazu, tylko zjeżdżając z ronda odpowiednio sygnalizujemy ten zamiar. No i jeśli zmieniamy pas ruchu jadąc na kółku, to też ostrzegamy o tym innych.

 Czytaj dalej na dev.szkola-jazdy.pl

 ella

3 komentarze do “Z życia forum: kiedy włączyć kierunkowskaz na rondzie”

  1. Pingback: เครื่องเลเซอร์หน้า

  2. Pingback: poolvilla pattaya

  3. Pingback: scam site: beware do not send money or do business with this site. 100% scam!

Dodaj komentarz