Z WORD-u do Anwilu. Chmielewski zrezygnował z funkcji dyrektora

Jarosław Chmielewski zrezygnował z pełnienia funkcji dyrektora WORD-u we Włocławku. Teraz jest członkiem zarządu Anwilu, czyli dużej spółki należącej do grupy kapitałowej PKN Orlen. I, jeśli wierzyć lokalnym mediom, chce w najbliższych wyborach kandydować na prezydenta Włocławka z ramienia PiS.

Decyzja Chmielewskiego o rezygnacji z zajmowanego od 2007 r. stanowiska zapadła na początku miesiąca i zbiegła się z komunikatem Anwilu, włocławskiej spółki produkującej chemię dla przemysłu przetwórczego i nawozów, należącej do grupy kapitałowej PKN Orlen.

Co mogliśmy w nim przeczytać? Otóż podczas posiedzenia, które odbyło się 6 kwietnia, rada nadzorcza Anwilu postanowiła powołać Jarosława Chmielewskiego na członka zarządu spółki.

Te dwie powiązane ze sobą informacje nie budzą specjalnego zdziwienia z dwóch powodów. Po pierwsze, Jarosław Chmielewski jest szefem włocławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości i, jeśli wierzyć lokalnym mediom, chce w najbliższych wyborach samorządowych kandydować na prezydenta Włocławka. Oczywiście z ramienia PiS. Po drugie, od dawna wiadomo było, że współpraca Chmielewskiego z Zarządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego nie układała się najlepiej. Powód? Zasiadają w nim politycy rządzącej województwem koalicji PO-PSL. Kilka miesięcy temu lokalne radio PiK poinformowało, że marszałek województwa wykonał pierwszy krok na drodze do odwołania szefa WORD-u. Otóż wystąpił do Rady Miejskiej Włocławka o zgodę na rozwiązanie z Chmielewskim stosunku pracy. Wymaga tego ustawa o samorządach. Ale sytuacja została rozwiązana w inny sposób.

Obowiązki szefa WORD-u we Włocławku pełni teraz Marek Stelmasik, który do tej pory był wicedyrektorem ośrodka.

A nowy członek zarządu Anwilu, Jarosław Chmielewski, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył również podyplomowe studium prawa europejskiego (UMK w Toruniu), podyplomowe studia menedżerskie (WSB Toruń) oraz podyplomowe studia na kierunku „retoryka i komunikacja społeczna” (WSKSiM w Toruniu). Tytuł MBA uzyskał w Kolegium Jagiellońskim. Dysponuje 20-letnim doświadczeniem zawodowym.

Jakub Ziębka

3 komentarze do “Z WORD-u do Anwilu. Chmielewski zrezygnował z funkcji dyrektora”

  1. Pingback: สล็อต ฝากถอน true wallet เว็บตรง 888pg

  2. Pingback: วิเคราะห์บอลวันนี้

  3. Pingback: blote tieten

Dodaj komentarz