XV-lecie szkoleniowców z Piotrkowa

Kolejne święto branży szkoleniowej. Tym razem swoje 15 urodziny obchodziło Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców Regionu Piotrowskiego.

Uroczystość odbyła się w miejscowości wypoczynkowej Spała (województwo łódzkie), gdzie 26 listopada zjechali niemal wszyscy przedstawiciele stowarzyszeń ośrodków szkolących kierowców zrzeszonych w Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców. Oprócz nich, zaproszenie na to spotkanie przyjęli m.in. Maria Dąbrowska-Lorenc z Instytutu transportu Samochodowego; Adam Jasiński, konsultant Krajowej Rady bezpieczeństwa ruchu Drogowego; Bogusław Kulawiak, dyrektor piotrkowskiego WORD-u, Janusz Ujma, honorowy prezes PFSSK, Krzysztof Szymański, prezes PFSSK, który jest jednocześnie wiceprezesem SOSKiI oraz przedstawiciele wydawnictw branżowych oraz zaprzyjaźnionych firm.

Trochę historii

– Jubileusze i okrągłe daty skłaniają do refleksji i przemyśleń nad minionym czasem – tymi słowami rozpoczął spotkanie prezes SOSKiI Janusz Kuśmierek i zapoznał zebranych z historią stowarzyszenia. Przywołane zostały tu postaci zasłużone dla stowarzyszenia, które brały udział przy jego powstawaniu. Spośród niech na spotkaniu obecni byli Józef Kowalski i Leszek Bora. Kuśmierek przybliżył również bieżącą działalność: – Dziś stowarzyszenie realizuje oczywiście swoje statutowe cele, jest inicjatorem licznych szkoleń podnoszących kwalifikacje instruktorów nauki jazdy. Uczestniczy we wszystkich inicjatywach mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podkreślono tu również rolę, jaką stowarzyszenie odegrało przy inicjowaniu konkursu Instruktora Roku. – To sukces naszego całego środowiska – podkreślał Kuśmierek. – Pomysłodawcą tego konkursu był Andrzej Guszkowski. Obecnie jest to znany wszystkim ogólnopolski konkurs i główna impreza wpisana w kalendarz federacji.

Stowarzyszenie z powodzeniem organizuje również akcje o ogólnospołecznym charakterze, takie jak wymieniona przez prezesa Kuśmierka akcja pomocy powodzianom, gdzie działaczom udało się zebrać artykuły pierwszej potrzeby, które zostały przekazane gminie Wilków w województwie lubelskim, która bardzo ucierpiała podczas ostatniej powodzi. Działacze stowarzyszenia wsparli ponadto Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą w Rabce-Zdroju, gdzie ze względu na chorobę córki działa jedna z instruktorek zrzeszonych w SOSKiI. Wszyscy działacze stowarzyszenia przekazali 1 proc. podatku na tę właśnie instytucję.

Wyróżnienia i odznaki

Zasługi działaczy z piotrkowskiego stowarzyszania zostały docenione przez zarząd PFSSK. Zostały im przyznane odznaki, które wręczył prezes Krzysztof Szymański. Odznaki złote otrzymali Lidia Rek (Opoczno); Leszek Bora- Piotrków; Albin Szadkowski (Radomsko); Adam Kaczmarek (Tomaszów Maz.); Jacek Spychało (Radomsko); Stanisław Szubert (Tomaszów Maz.); Mirosław Gawłowski (Tomaszów Maz.). Odznakę srebrną otrzymał Grzegorz Gabryś (Opoczno).

Spotkanie miało również swoją część konferencyjną. Można było m.in. wysłuchać wykładu o odpowiedzialności karno-prawnej instruktora nauki jazdy, który przedstawił Krzysztof Zimoch. Natomiast Adam Jasiński z KRBRD przybliżył wszystkim zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Oprócz tego swoje prezentacje miała również Maria Dąbrowska-Lorenc z ITS (opowiadała o sukcesach oraz planach instytutu na poprawę BRD) oraz Maciej Matuszak z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kierowca.pl, który przybliżył gościom wszystkie tajniki związane z uzyskaniem przez OSK akredytacji Kuratorium Oświaty. Po części oficjalnej odbył się również bankiet, gdzie o sprawach istotnych dla branży można było porozmawiać w nieco luźniejszej atmosferze.

Maciej Piaszczyński

 

PODZIĘKOWANIE

Pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszej uroczystości. Cieszymy się, że dojechać udało się reprezentantom lokalnych stowarzyszeń z prawie całej Polski. Dziękujemy za tak aktywny udział z ich strony podczas części konferencyjnej oraz za życzenia i upominki, które otrzymaliśmy z ich rąk. Nie zawiedli nas również goście reprezentujący instytucje związane z naszą działalnością. Od wszystkich dostaliśmy liczne gratulacje i podziękowania za współpracę. Chciałbym przy tej okazji podziękować również Staroście Bełchatowskiemu, Panu Jarosławowi Brózdzie, który, mimo że nie mógł do nas dotrzeć, przekazał na nasze ręce list gratulacyjny z życzeniami dalszych sukcesów. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuję w imieniu członków naszego stowarzyszenia.

Janusz Kuśmierek, Prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotkowskiego

 

 

 

3 komentarze do “XV-lecie szkoleniowców z Piotrkowa”

  1. Pingback: ทำความรู้จัก ebet slot

  2. Pingback: buy magic mushrooms online oregon

  3. Pingback: รับทำ SEO สายขาว

Dodaj komentarz