Wzorowy korytarz życia

Na lubuskim odcinku A2 kierowcy pokazali, że rozumieją co to jest ,,korytarz życia”. fot. Policja

  • W krótkim odstępie czasu na lubuskim odcinku autostrady A2 doszło do kilku wypadków w których na szczęście nikt nie ucierpiał
  • Kierowcy, którzy utknęli w korku utworzyli wzorowy korytarz życia
  • Służby ratunkowe dzięki utworzonemu korytarzowi życia bardzo szybko dotarły na miejsce kolizji

Mimo wielu akcji o charakterze informacyjno – edukacyjnym rzeczywistość wielokrotnie weryfikowała wiedzę i umiejętności zmotoryzowanych. Tak było 7 grudnia na 88 km autostrady A2 w kierunku Poznania. Na nagraniu Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG z Lutola Suchego widać było, jak zmotoryzowani stoją na drodze wozu strażackiego jadącego do wypadku. Pomimo, sygnałów świetlnych i dźwiękowych, pojazd musiał przeciskać się pomiędzy innymi autami. Kierowcy zjechali na różne strony drogi w sposób chaotyczny i nieskuteczny. A przypomnijmy, że samo zdarzenie miało już miejsce dzień po wejściu w życie nowych przepisów. Te nakładają na kierowców obowiązek jazdy „na suwak” i tworzenia właśnie „korytarzy życia” w sytuacji zatoru drogowego oraz ograniczenia prędkości na drodze wielopasmowej.

źródło Policja

Powyższy film pokazuje, że kierowcy skutecznie odrobili pracę domową. Ciągłe pojawianie się w mediach informacji o korytarzu życia zaczyna przynosić pozytywne efekty.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny