Policja zatrzymała trzech mężczyzn na gorącym uczynku. fot. Policja

  • Szamotulscy kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn, którzy rozkręcili na części limitowanego Mercedesa-Benz wartego około 170 tys. złotych.
  • Z Mercedes-Benz AMG A45, którego przestępcy wypożyczyli kilka dni wcześniej w Kielcach niewiele zostało.
  • Mężczyznom za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności
10 listopada br. z dyżurnym szamotulskiej Policji skontaktował się właściciel wypożyczalni samochodów w Kielcach, który poinformował, że 5 listopada wynajął auto, które teraz znajduje się w Radzynach. Właściciel przekazał dyżurnemu współrzędne z gpsa oraz poinformował, że maska w aucie została otwarta więc podejrzewa kradzież auta. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres i na miejscu, na drodze leśnej zauważyli auto dostawcze marki Ford Transit.

Kiedy policjanci podjechali bliżej z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn w rękawiczkach. Za dostawczakiem stała już tylko karoseria pojazdu. Auto było kompletnie rozebrane zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Mężczyźni to osoby w wieku 33 i 37 lat. 12 listopada szamotulscy kryminalni zatrzymali także 30latka z gminy Kleszczewo, który jest podejrzewany o pomoc w paserstwie limitowanego samochodu. 30-latek uciekł z miejsca rozkręcanego Mercedesa kiedy usłyszał podjeżdżających policjantów.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0