Wybierasz się dziś do stolicy? Utkniesz w ogromnych korkach!

Stop Nielegalnym Przewozom to hasło dzisiejszego protestu taksówkarzy.

Strajk taksówkarzy w Warszawie rozpocznie się dziś o godz. 10 przed KPRM (Kancelarią Prezesa Rady Ministrów) i potrwa do godziny 17:00.

Protest z pewnością przyczyni się do paraliżu komunikacyjnego, a więc na dzisiejsze dojazdy zarezerwujmy więcej czasu i cierpliwości.

  • Taksówkarze przemaszerują Alejami Ujazdowskim. Start spod budynku KPRM, a meta to budynek MPiT (Ministerstwo przedsiębiorczości i Technologii) na placu Trzech Krzyży. Po przemaszerowaniu tego odcinka będzie powrót tą samą drogą. Planowany jest również na trasie protestu postój pod budynkiem Ambasady Stanów Zjednoczonych. Dlaczego pod ambasadą amerykańską? Ponieważ Uber to firma właśnie z tego kraju. Taksówkarze swoje auta mają zostawić na Torwarze i dalej iść pieszo.

Legalizacja działalności tzw. pośredników czyli firm takich jak Uber to główny powód strajku. Rząd właśnie przyjął projekt ustawy pośredników przewozów i wszystko zmierza do tego, że firmy takie jak Uber opierające się na aplikacjach mobilnych będą mogły działać w Polsce legalnie. Aby jednak pośrednik przewozów działał legalnie będzie musiał posiadać licencję do zarobkowego przewozu osób.  Taksówkarzom to się jednak nie podoba i nie chcą aby ten projekt został finalnie wcielony w życie.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.