Firma e-kierowca, wydawca miesięcznika „Szkoła Jazdy”, rozpoczęła cykl szkoleń dla autoszkół, które nie chcą być zaskoczone wprowadzeniem nowych przepisów związanych z ochroną danych osobowych. Pierwsze spotkanie odbyło się dzisiaj w Szczecinie.

W sali konferencyjnej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie zgromadziło się w poniedziałek kilkudziesięciu właścicieli i pracowników tamtejszych szkół jazdy. Zainteresowała ich tematyka szkolenia, bo zasady przetwarzania danych osobowych zmienią się już w maju. Wejdzie wtedy w życie unijne ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) oraz wciąż jeszcze tworzona na jego podstawie nowa ustawa o ochronie danych osobowych.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szkół jazdy, firma e-kierowca postanowiła zorganizować cykl szkoleń, podczas których  można dowiedzieć się w jaki sposób należy przygotować się na nadchodzące zmiany.  Prowadzi je Radosław Biernat, specjalista ds. prawnych w e-kierowcy, stały felietonista miesięcznika „Szkoła Jazdy”. Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymują certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia.


Kolejne szkolenia odbędą się w Gdańsku (26 marca), Mikołajkach (27 marca), Warszawie (9 kwietnia), Poznaniu (10 kwietnia), Wrocławiu (16 kwietnia) i Krakowie (17 kwietnia). Prawie wszystkie spotkania odbędą się w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego. Wyjątkiem są Mikołajki, gdzie WORD-u nie ma. Tam spotkanie zaplanowane jest w Hotelu Robert’s Port**** Lake Resort & SPA.


Szkolenia są bezpłatne, jednak żeby się na nie zapisać, trzeba wysłać zgłoszenie. Można to zrobić na stronie internetowej: http://www.e-kierowca.pl/rodo/. Tam też znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące szkoleń.


Miesięcznik „Szkoła Jazdy” objął cykl szkoleń na temat RODO patronatem medialnym.


red

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0