Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o RODO. Pierwsze spotkanie odbyło się w Szczecinie[zdjęcia]

wykład o RODO

Firma e-kierowca, wydawca miesięcznika „Szkoła Jazdy”, rozpoczęła cykl szkoleń dla autoszkół, które nie chcą być zaskoczone wprowadzeniem nowych przepisów związanych z ochroną danych osobowych. Pierwsze spotkanie odbyło się dzisiaj w Szczecinie.

W sali konferencyjnej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie zgromadziło się w poniedziałek kilkudziesięciu właścicieli i pracowników tamtejszych szkół jazdy. Zainteresowała ich tematyka szkolenia, bo zasady przetwarzania danych osobowych zmienią się już w maju. Wejdzie wtedy w życie unijne ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) oraz wciąż jeszcze tworzona na jego podstawie nowa ustawa o ochronie danych osobowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szkół jazdy, firma e-kierowca postanowiła zorganizować cykl szkoleń, podczas których  można dowiedzieć się w jaki sposób należy przygotować się na nadchodzące zmiany.  Prowadzi je Radosław Biernat, specjalista ds. prawnych w e-kierowcy, stały felietonista miesięcznika „Szkoła Jazdy”. Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymują certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia.

Kolejne szkolenia odbędą się w Gdańsku (26 marca), Mikołajkach (27 marca), Warszawie (9 kwietnia), Poznaniu (10 kwietnia), Wrocławiu (16 kwietnia) i Krakowie (17 kwietnia). Prawie wszystkie spotkania odbędą się w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego. Wyjątkiem są Mikołajki, gdzie WORD-u nie ma. Tam spotkanie zaplanowane jest w Hotelu Robert’s Port**** Lake Resort & SPA.

Szkolenia są bezpłatne, jednak żeby się na nie zapisać, trzeba wysłać zgłoszenie. Można to zrobić na stronie internetowej: http://www.e-kierowca.pl/rodo/. Tam też znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące szkoleń.

Miesięcznik „Szkoła Jazdy” objął cykl szkoleń na temat RODO patronatem medialnym.

red

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.