Wszystkie WORD-y zadecydowały. Klęska PWPW

pieniądze

Jako ostatni, system informatyczny potrzebny do obsługi nowych egzaminów teoretycznych, wybrał MORD w Krakowie. Wygrała oferta PWPW/HP. Jednak w skali całego kraju zdecydowanie skuteczniejsze w namawianiu swoich klientów było konsorcjum ITS/Sygnity. Ofertę tych dwóch firm wybrało 35 WORD-ów. Na PWPW/HP zdecydowało się jedynie 14 ośrodków.

Poniżej wybory wszystkich wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego:

Zachodniopomorskie – Szczecin, Koszalin – ITS/Sygnity

Pomorskie – Gdańsk, Słupsk – ITS/Sygnity

Warmińsko – Mazurskie – Elbląg, Olsztyn – ITS/Sygnity

Podlaskie – Łomża, Suwałki, Białystok – ITS/Sygnity

Mazowieckie – Warszawa, Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Siedlce, Radom – PWPW/HP

Kujawsko – Pomorskie – Bydgoszcz, Włocławek – PWPW/HP, Toruń – ITS/Sygnity

Wielkopolskie – Piła, Poznań, Leszno, Konin, Kalisz – ITS/Sygnity

Lubuskie – Zielona Góra – PWPW/HP, Gorzów – ITS/Sygnity

Dolnośląskie – Jelenia Góra, Wrocław, Włabrzych – ITS/Sygnity, Legnica – PWPW/HP

Opolskie – Opole – PWPW/HP

Łódzkie – Łódź, Skierniewice, Sieradz, Piotrków Trybunalski – ITS/Sygnity

Śląskie – Katowice, Bielsko – Biała – ITS/Sygnity, Częstochowa – PWPW/HP

Małopolskie – Tarnów, Nowy Sącz – ITS/Sygnity, Kraków – PWPW/HP

Świętokrzyskie – Kielce – ITS/Sygnity

Podkarpackie – Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg – ITS/Sygnity, Rzeszów – PWPW/HP

Lubelskie – Biała Podlaska, Lublin, Chełm, Zamość – ITS/Sygnity

 

Uwaga! Jeszcze nie wszystkie wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego podpisały wiążące umowy z dostawcami nowych usług.

 

 

 

 

20 komentarzy do “Wszystkie WORD-y zadecydowały. Klęska PWPW”

 1. Teraz trzeba zmusić PWPW aby system do łączenia się OSK ze starostwem był prosty i otwarty dla każdego oprogramowania do zarządzania OSK.
  Robienie jakiegoś klucza że tylko oprogramowanie PWPW może łączyć się ze Starostwem może podchodzić pod praktyki monopolistyczne.
  To tak jak Windows nakazywałby tylko korzystanie z Internet Explorer !!!

  1. Niby my jako OSK NIE MUSIMY brać systemu od PWPW do ” łączności” ze starostwem,ale….ciekawe czy jak wybierzemy system Sygnity czy np image czy NIE będzie kłopotów systemowych przy próbie ściągniecia profilu od starostwa..?!Ehhh narazie tylko teoria pozostaje…

  2. Po 19 stycznia PWPW nie bedzie miało wyjscia i bedzie zmuszone do udostępnienia PKK nie tylko dla ITS/SYGNITY lecz takze dla kazdego kto o to wystąpi do starostwa. Na pewno nikt mnie nie zmusi do korzystania z systemu PWPW. program ktory tworzyłem przez ostatnie kilka lat nic mnie nie kosztuje, śpiewa, tańczy, krawaty wiąże, usuwa ciąże a to co pokazuje PWPW to po prostu żenada a dodatkowo wystawiamy się ze wszystkimi danymi do starostwa i innych urzędów… Dziękuje bardzo poczekam te kilka dni.

   1. WORD’Y wybrały ITS/SYGNITY ponieważ na systemie tej firmy pracują od dawna.
    Osobiście jestem ciekaw jak wygląda obsługa takiego programu między tymi dwoma ofertami.
    ITS zarobi na WORDach a PWPW na Starostwach i OSK. Nie da się ukryć, równowaga pozostanie zachowana. Pytanie brzmi jednak czy PKK ruszy na systemie ITS’u od 19 stycznia

  3. wordy, które wybrały pwpw, nie bedą gotowe na 19 stycznia! – patrz np. Wordy mazowieckie (powód- prowdopodobnie obawa przed wpadką jak we Włocławku w czasie dużego natężenia egzaminów). A przecież miała być nowa jakość (uzasadniająca większe pieniądze) i straszenie, że Its-sygnity, że nie sprosta zadaniu. Być może polegną obaj oferenci, tylko każdy z innego powodu.

  4. czy ktos z dyskutujacych zwrocil uwage, ze PWPW to spolka w 100 proc skarbu panstwa? czyli w pelni podlegla MSP! MTBIGM to TEZ skarb panstwa. podobnie jak MSW. no byloby dziwne gdyby skarb panstwa byl przeciwny wlasnej spolce…. Sygnity wzielo sie w temacie WORD znikad. ITS strzelil do PWPW focha i wybral Sygnity. na moje to tylko ich problem, ze nie maja PKK i nawciskali kitu.

  5. Pwpw to rzeczywiście spółka skarbu państwa podlegająca ministerstwu skarbu, Its natomiast podlega ministerstwu transprotu. Czy to nie dziwne zatem, że ministerstwo transportu odpowiedzialne za prawa jazdy nie zabiega o pełną kontrolę nas tematem? Przestaje to być dziwne, jak sie wie, że umowe z Pwpw w 2009, na 10 lat na system „kierowca” podpisał niejaki p. Jarmuziewicz, który przypominam że mówił w sejmie 12 stycznia, że resort „tylko obserwuje” i dlatego wyznaczył oprogramowanie pwpw następnego dnia pewnie też tylko na podstawie „obserwcji” dając początek bałaganowi w prawach jazdy Sygnity się tylko przypałętało, korzystając z okazji.

  6. Niestety prawda jest taka, że WORD-y, które nie mają programu z PWPW nie będą mogły pobrać PKK, który jest niezbędny do elektronicznego obiegu dokumentów pomiędzy starostwem- OSK- WORD i starostwem. zastanawia tylko jedno… Teraz wielki problem a ustawa o kierujących jest od 2011 roku, w ubiegłym roku przesunęli bo nie byli gotowi… a teraz są….?? Masakra….a i tak najbiedniejszy będzie człowiek….

   1. nikt nie zwraca uwagi na jedno, że PKK będą mieć dopiero osoby zapisujące się na kursy prawa jazdy po 19 stycznia, więc pierwsze osoby które przyjdą się zapisać pewnie będą końcem lutego. Jest masa osób które zaczynały kurs przed 19 stycznia, i nie mają PKK tylko papierowe dokumenty, i wszystko będzie funkcjonować jak do tej pory.

  7. Pingback: https://www.buoyhealth.com/blog/health/phenq-reviews

  8. Pingback: tai sunwin

  9. Pingback: Dan Helmer

Dodaj komentarz