Wrześniowa „Szkoła Jazdy”. Zamów już dziś!

miesięcznik " Szkoła jazdy "

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 9/2011 (69):

Marszałek wrzucił na luz i zaciągnął ręczny

Marszałek województwa łódzkiego sam zmienił zasady egzaminowania kierowców w Łódzkiem. Wprowadzone 1 lipca nowe zasady wywołały śmiech i protesty instruktorów. Okazało się, że pomysł wyszedł od urzędników i egzaminatorów nadzorujących.

Konkurs „Instruktor Roku” 2012: będą zmiany

Już oficjalnie wiadomo, że przyszłoroczna edycja konkursu „Instruktor Roku” odbędzie się w Krakowie. Organizatorzy, oprócz wielu atrakcji towarzyszących, zapowiadają również zmiany w regulaminie.

Problem wraków po staremu

Usuwanie pojazdów pozostawionych w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu, zostało włączone do zadań własnych powiatu. Zdaniem urzędników problem pozostanie.

Motocykliści jednak z VAT-em

Ministerstwo Finansów nie przyjmuje argumentów, że szkolenia na prawo jazdy kategorii A można uznać za kształcenie zawodowe. Tak samo nowe przepisy interpretują dyrektorzy izb skarbowych.

Master Truck 2011 za nami

Po raz siódmy pod Opole przyjechały najefektowniejsze pojazdy ciężarowe z całej Europy. Nie zabrakło też przedstawicieli Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL, którzy przypominali kierowcom o konieczności odbywania szkoleń okresowych.

Chorym będzie trudniej o prawko

Od 29 czerwca 2011 r. zmieniły się zasady badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, przez co znacznie utrudniony jest dostęp do tego dokumentu. A wszystko przez proces dostosowania polskiego prawa do dyrektyw Unii Europejskiej.

Kogo boli e-myto?

Od 1 lipca winiety zastąpione zostały nowocześniejszym środkiem technologicznym, który otrzymał nazwę Elektronicznego Poboru Opłat (e-myto). Okazuje się jednak, że wielu użytkownikom dróg pomysł ten nie przypadł do gustu.

Zwycięstwa można sobie wymarzyć

Krzysztof Hołowczyc już od najmłodszych lat kochał wyścigi i samochody. Opowiada nam, jak wspaniale jest, gdy życiową pasję można połączyć z zawodem.

Dlaczego tak mało skarg?

Z różnych względów (które przybliżę w kolejnych częściach), w ujęciu ilościowym, skargi na przebieg lub ocenę egzaminu państwowego na prawo jazdy są zjawiskiem marginalnym, śladowym. W takim razie może zrodzić się wątpliwość co do sensowności, celowości wywodu, skoro wydaje się, że w wymiarze społecznym problem „nie istnieje”.

Kontrole po aferze

W całym kraju trwają kontrole w ośrodkach szkoleń kierowców zawodowych w związku z aferą „Wal po osobówce”. Postępowania kończą także prokuratorzy.

Głupia prędkość zabija? – felieton Janusza Ujmy

ZAMóW PRENUMERATĘ!!!

Informacje na temat zakupu prenumeraty oraz reklam można uzyskać pod numerem telefonu 91 431 43 95 lub na stronie www.sklep.winfor.pl

red

1 komentarz do “Wrześniowa „Szkoła Jazdy”. Zamów już dziś!”

1. Pingback: Fake site and will take your money! Beware of uplinke.com Spam and make your site go down. Too good to be true SCAM

Możliwość komentowania została wyłączona.

Koszyk zakupowy0
Brak produktów w koszyku!