We wtorek 17 grudnia w Sejmie odbyła się uroczystość wręczenia milionowego prawa jazdy nowego wzoru. 

We wtorek 17 grudnia w Sejmie odbyła się uroczystość wręczenia milionowego prawa jazdy nowego wzoru. Dokument z rąk prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz odebrała mieszkanka warszawskiego Mokotowa, pani Joanna Galuba. W uroczystości uczestniczyli między innymi wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu i Rozwoju Zbigniew Rynasiewicz, prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Krzysztof Żarnotal. Wręczeniu towarzyszyła prezentacja przygotowanej przez PWPW wystawy archiwalnych dokumentów - „Historia prawa jazdy na ziemiach polskich”. Eksponaty prezentowane na niej pochodzą z kolekcji wiceprezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kierowca.PL - Jerzego Kociszewskiego. Od 13 stycznia wystawę będzie można oglądać w warszawskim Muzeum Techniki.  


Po uroczystości odbyła się debata „Droga po prawo Jazdy”. Poza ministrem Rynasiewiczem i wicemarszałkiem sejmu Cezarym Grabarczykiem wzięli w niej udział posłowie Komisji Infrastruktury: Krzysztof Tchórzewski i Jerzy Polaczek, a także przedstawiciele sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, samorządów wojewódzkich, Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, Policji, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kierowca.PL oraz innych organizacji  zrzeszających ośrodki szkolenia kierowców. Dyskusję poprowadził Prezes Stowarzyszenia Kierowca.PL -  Włodzimierz Zientarski. W jej trakcie poruszano kwestie związane z niedoskonałościami aktualnie funkcjonującego systemu szkolenia i egzaminowania kierowców. Minister Rynasiewicz zadeklarował chęć optymalizacji systemu wydawania uprawnień do kierowania pojazdami oraz otwartość na dalszy dialog toczony w tym gronie.

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0