Wpadł na dzień przed egzaminem

policja

Karol R., już na dzień przed egzaminem na prawo jazdy, zasiadł za kierownicą. Miał do tego 1.5 promila w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godz. 22.00 oficer dyżurny piskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na stację benzynową przy ul. Warszawskiej w Piszu wjechał VW Golf, którego kierowca jest pijany. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał wskazanego przez zgłaszającego kierowcę. Okazał się nim 29-letni Karol R mieszkaniec gminy Kolno. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli policjanci ustalili również, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Zatrzymany 29-latek próbował tłumaczyć policjantom, że kwestia braku uprawnień jest w jego przypadku mało istotna, gdyż na jutrzejszy dzień ma ustalony egzamin na prawo jazdy i jest przekonany, że go zda. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie.

Teraz Karol R. za jazdę w stanie nietrzeźwości i brak uprawnień odpowie przed sądem Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Pisz

mp

Dodaj komentarz