W wielu WORD-ach trwa akcja ściągania dopłat od osób, które na egzamin zapisały się przed 19 stycznia, a termin miały wyznaczone już po tej dacie. WORD w Warszawie i prawnicy ze Stowarzyszenia KIEORWCA.PL twierdzą, że opłaty uzupełniającej nie powinno się pobierać.

Okazuje się, że nie wszystkie WORD-y żądają dopłat. Na stronie internetowej WORD-u Warszawa ukazała się informacja, że „osoby, które dokonały zapisu na egzamin przed 19 stycznia br., a którym termin egzaminu został wyznaczony po 19 stycznia br. nie są zobowiązane do wnoszenia opłaty uzupełniającej do nowej ceny egzaminu”.


Dopłacać, czy nie dopłacać? O zdanie zapytaliśmy Michała Łydkę, prawnika w Stowarzyszeniu KIEROWCA.PL. - To kolejny przykład na to, jak wiele rozbieżności może się zrodzić, gdy nie ma jasnej wykładni przepisów - tłumaczy Łydka. - Według mnie dopłaty nie powinny być pobierane, bowiem zdający już wpłacił kwotę za egzamin według obowiązującej w tym czasie stawki. Doradzam, aby osoby, które są przez WORD proszone o dopłaty do egzaminu, skierowali sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.


Dopłaty wynoszą 8 złotych do teorii i 28 złotych do egzaminu praktycznego.


mp


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0