WORD Ostrołęka: 53 osoby oskarżone o korupcję

Sąd Najwyższy

53 osoby oskarżone, w tym trzech byłych egzaminatorów. Wśród tych osób siedem już skazanych i ponad trzydzieści, którzy przyznali się do winy i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. O sprawie informuje Tygodnik Ostrołęcki.

To efekt prokuratorskiego śledztwa w sprawie korupcji w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Ostrołęce.

Pierwsze zatrzymania w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Ostrołęce miały miejsce już wiosną 2009. Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła już śledztwo kierując do sądu drugi akt oskarżenia w tej sprawie. Zawiera dwa odrębne wątki związane z dwoma głównymi oskarżonymi – Zdzisławem G. i Zdzisławem B. – byłymi egzaminatorami ostrołęckiego WORD.

Tego pierwszego można też nazwać głównym oskarżonym w całej sprawie. Choćby ze względu na liczbę zarzucanych mu przestępstw.

– Zdzisławowi G. przedstawiono 31 zarzutów korupcyjnych. Usłyszał też zarzuty związane z posiadaniem nielegalnego oprogramowania komputerowego – mówi Edyta Luchcińska, prokurator rejonowy w Ostrołęce.

Drugi z oskarżonych właśnie byłych egzaminatorów ostrołęckiego WORD to Zdzisław B. On został zatrzymany w październiku ubiegłego roku. W ostrołęckim WORD, jako egzaminator, pracował na jednej piątej etatu. To były policjant drogówki. Po zatrzymaniu także został tymczasowo aresztowany, ale na krótko. Sąd szybko uchylił mu areszt. Akt oskarżenia przeciw Zdzisławowi B. zawiera 13 zarzutów, które dotyczą okresu od lutego 2007 roku, do listopada 2009 roku.

Skierowany właśnie do sądu akt oskarżenia jest drugim w sprawie korupcji w ostrołęckim WORD. Pierwszy wpłynął do sądu jeszcze w ubiegłym roku. Dotyczył 13 osób. Siedem z nich – po przyznaniu się i złożeniu wniosków o dobrowolne poddanie się karze – zostało już skazanych. Na kary więzienia (od 10 miesięcy do dwóch lat) w zawieszeniu.

Źródło: Tygodnik Ostrołęcki

 red.

5 komentarzy do “WORD Ostrołęka: 53 osoby oskarżone o korupcję”

  1. Pingback: kaufe tv billig

  2. Pingback: kojic acid soap

  3. Pingback: sci-diyala

  4. Pingback: เดิมพันเกม Esports

  5. Pingback: ติดตั้งโซลาเซลล์

Dodaj komentarz