WORD Lublin: Festyn z otwarciem nowego placu manewrowego

plakat " Dzień otwarty WORD w Lublinie "

Już 30 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowym w Lublinie odbędzie uroczyste otwarcie nowego placu manewrowego. Będzie to jeden z punktów festynu, który z okazji dnia dziecka przygotowuje WORD.

 

Plac został wybudowany w związku z planowanym przeprowadzeniem w miejscu starego placu drogi serwisowej do Dworca Głównego, co z kolei związane jest z budową lotniska w Świdniku. Jak donosi Dziennik Wschodni, inwestycja kosztowała 826 tysięcy złotych. Sam plac służy do egzaminowania kierowców ubiegających się o kategorie C+E, D, T, B+E prawa jazdy.

Jak Dziennikowi Wschodniemu powiedział dyrektor WORD-u – nowy plac rozwiązał problem ciasnoty, bo przed zmianami tor egzaminacyjny do jazdy po łuku na kategorię B niemal stykał się ze stanowiskiem do parkowania równoległego na kategorię C, więc czasami trzeba było przerywać jeden egzamin, aby przeprowadzić drugi.

 

Chociaż pierwsi kursanci już zdają egzamin na nowym placu, to jego oficjalne otwarcie nastąpi podczas uroczystego festynu, który odbędzie się 30 maja na terenie WORD-u. W jego programie przewidziano m.in. samochodowe konkursy sprawnościowe, egzaminy na kartę rowerową i motorowerową, występy szkół patronackich, wiele konkursów, w tym na kurs prawa jazdy fundowany przez WORD Lublin. Oprócz tego na gości będzie czekała wojskowa grochówka.

 

 

 

3 komentarze do “WORD Lublin: Festyn z otwarciem nowego placu manewrowego”

  1. Pingback: Buy Albino A+ Mushrooms For Sale Los Angeles,

  2. Pingback: Kardinal Stick

  3. Pingback: ติดเน็ตบ้าน AIS

Dodaj komentarz