Już po raz trzeci wręczono Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Po raz pierwszy wygrała pani instruktor.

Impreza miała miejsce 20 maja na placu manewrowym Oddziału Terenowego w Dąbrowie Górniczej, gdzie odbyły się zawody instruktorów nauki jazdy o Puchar Dyrektora Word Katowice Romana Bańczyka.


W tym roku do zawodów przystąpiło 38 dwuosobowych załóg oraz 10 motocyklistów. Konkurencje obejmowały test Stewarda, slalom do przodu i wycofanie po torze w kształcie łuku w alkogoglach oraz według poleceń pilota. Tutaj rozbieżności czasowe były niewielki i wynosiły 2 -3 sekundy. W następnych konkurencjach instruktorzy przystąpili do sprawdzianów realizowanych po raz pierwszy w zawodach o Puchar Dyrektora WORD Katowice. Pierwszą pomoc udzielano po wylosowaniu jednego z trzech scenariuszy, każdy z nich kończył się sprawdzianem z podstawowych czynności ratunkowych BLS.


Uczestnicy ponadto spróbowali swoich umiejętności na symulatorze do kierowania pojazdem osobowym. Do pokonania był tor jazdy złożony z pachołków i bramek wykonywany w tempie zbliżonym do manewrowego. Przy czasie przejazdu około 1, 5 minuty po uwzględnieniu punktów karnych rozbieżności wynosiły do 40 sekund.


Dla chętnych po raz pierwszy przygotowano przejazd na czas po torze przeznaczonym do zdawania egzaminu państwowego na motocyklu. Uzyskany czas całkowity zawodów stanowił sumę czasów przejazdu w konkurencjach oraz czas dodawany za punkty karne. Ponadto odliczono od łącznego czasu ocenę konkurencji z pierwszej pomocy. Za ocenę bardzo dobrą ratownicy odejmowali 25 sekund, za następne niższe noty 15 i 10 sekund.


Wyróżnienia do zwycięzców wręczono podczas zakończenia targów Auto Moto Show w obiekcie Expo Silesia w Sosnowcu.


Pierwsze miejsce oraz Puchar Dyrektora WORD Katowice zdobyła Marzena Nowak z OSK Autostop Katowice. Kolejne miejsca wywalczyli:


2. Mateusz Orpych OSK Krzysztof Siemianowice Śląskie


3. Sylwia Świątkowska OSK Autoszkoła Hyży Bełchatów


4. Zbigniew Hyży OSK Autoszkoła Hyży Bełchatów


5. Marcin Grzybek OSK Pod Grzybkiem Tychy.


Wyróżnienie za konkurencję motocyklową otrzymał Zbigniew Hyży OSK Autoszkoła Hyży Bełchatów. Instruktor ten zdobył także Puchar dla najbardziej wszechstronnego zawodnika ufundowany przez prezesa Górnośląskiego Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców Piotra Drapa.


Uczestnicy, którzy zajęli w zawodach najwyższe pozycje otrzymali nagrody od prezesa Fuchs Oil Corporation PL Sp. z o. o. Piotra Krawca oraz nagrody od sieci partnerskich stacji paliwowych Moya.


Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji zawodów Górnośląskiemu Stowarzyszeniu OSK oraz Auto Moto Klubowi S4 z Sosnowca, dyrektorowi Arturowi Borowicz i ratownikom medycznym z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, OSK 100 procent za wypożyczenie symulatora. Podziękowanie redakcji Autoradia Radia Katowice za patronat medialny.


 


red


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0