Włocławek: WORD nie płaci zobowiązań

egzamin na prawo jazdy

Tak uważają Stanisław Pawlak i Jan Wadoń, radni SLD sejmiku województwa. Jarosław Chmielewski, dyrektor WORD zapewnia, że wszelkie należności finansowe są regulowane systematycznie. O sprawie doniósł portal Włocławek.info.pl

O nieprawidłowościach, do jakich – zdaniem radnych – doszło w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Włocławku, poinformowali podczas konferencji prasowej. Dyrektorowi Chmielewskiemu zarzucono niewłaściwe gospodarowanie funduszami w I półroczu, co w efekcie przyniosło starty w wysokości ponad 120 tysięcy złotych. – Zaskutkowało to zaprzestaniem płacenia składek ZUS i podatków na kwotę 90 tysięcy złotych – mówił Stanisław Pawlak i dodał, że włocławski WORD w pierwszej połowie roku wydał zaledwie 18% pieniędzy przeznaczonych na wydatki związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. – Gdyby wydano przewidziane 225 tysięcy, straty ośrodka byłyby jeszcze większe.

Jarosław Chmielewski, szef WORD, absolutnie nie zgadza się z zarzutami. – Z danych za 9 miesięcy tego roku wynika, że WORD osiąga zyski. Jednocześnie z całą mocą i odpowiedzialnością podkreślam, że wszystkie zobowiązania wobec pracowników i kontrahentów są skrupulatnie i na bieżąco regulowane. Nie ma też żadnego ryzyka, by sytuacja miała ulec zmianie – stanowczo twierdzi Chmielewski. – Informacje przekazane podczas konferencji podważają wiarygodność naszej firmy. Nikt nie pokusił się, żeby zapytać nas, jaka jest rzeczywista sytuacja finansowa.

Dyrektor wyjaśnia, że ujemny wynik finansowy WORD za I półrocze wynika przede wszystkim z realizacji Projektu „Profesjonalne Kadry dla Transportu” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. – Każdy kto decyduje się na realizację takich projektów wie, że bardzo często zachodzi konieczność wydatkowania własnych pieniędzy, aby otrzymać dofinansowanie, co ma wpływ na wynik finansowy.

Realizacja projektu przewidziana jest do końca bieżącego roku. Ostateczne pełne pokrycie kosztów związanych z przedsięwzięciem oraz ich przeksięgowanie nastąpi po zatwierdzeniu rozliczenia wydatków przez instytucję pośredniczącą.

 

Źródło: http://www.wloclawek.info.pl

 

1 komentarz do “Włocławek: WORD nie płaci zobowiązań”

  1. Pingback: 무료웹툰

Dodaj komentarz