Mieszkaniec Turynu wybrał się na wakacje na Sardynię. Po zaparkowaniu auta, zostawił odsuniętą szybę za co został ukarany przez straż miejską mandatem.

  • Strażnicy miejscy z Sardynii, konkretniej z Alghero (włoska wyspa) widząc zaparkowane auto z uchyloną szybą postanowili wypisać druczek mandatowy.
  • Mandat został wystawiony za to, że kierowca pojazdu nie zastosował koniecznych środków zapobiegawczych, by nie dopuścić do kradzieży tego, co znajdowało się w aucie jak i samego auta.
  • Wysokość grzywny to 41 euro.

Ukarany kierowca auta nie dowierzał w dziwne uzasadnienie, które przeczytał na blankiecie znalezionym za przednią wycieraczką. Tamtejsza straż miejska uchyloną szybę uznała za nakłanianie do popełnienia przestępstwa. 77-letni kierowca, który zostawił uchylone okno oznajmił lokalnym mediom, że zawsze tak jeździ ponieważ podróżuje z psem. Na nic zdało się wynajęcie adwokata – ten tylko potwierdził, że strażnicy miejscy postąpili słusznie.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Dodaj komentarz