Właściciel OSK i ratownik medyczny kręcili i… wpadli. Usłyszeli 353 zarzuty!

papiery

Komenda Miejska Policja w Mysłowicach poinformowała, że po trwającym ponad rok śledztwie w sprawie nieuczciwego kierownika OSK i ratownika medycznego, przedstawione zostały im zarzuty. Chodzi o fałszowanie dokumentacji dotyczącej zajęć teoretycznych, praktycznych oraz z udzielania pierwszej pomocy podczas kursów na prawo jazdy.

Przestępczy proceder trwał od 2014 do 2017 r. Śledczy z Mysłowic (województwo śląskie) zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie dwóm podejrzanym – kierownikowi OSK i ratownikowi medycznemu 353 zarzutów, w większości o charakterze korupcyjnym. Sprawcy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Prokurator skierował już w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Mysłowicach. Sprawcom nieuczciwego procederu grozi do ośmiu lat więzienia.

Mężczyźni fałszowali dokumentację dotyczącą zajęć teoretycznych, praktycznych oraz z udzielania pierwszej pomocy podczas kursów na prawo jazdy. Sprawcy poświadczali nieprawdę w celu uzyskania korzyści majątkowej.

jaz

Wasze komentarze (2)

  1. Dlatego nie pracuje juz jako wlasciciel OSK bo napadajac na banki dostaje sie 5 lat a tu za duperele,,8lat jak dobrze ze zmadrzalem i zamknąlem OSK tym bardziej ze to standart ja tez tak robilem i wszyscy moi znajomi z OSK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.