Komenda Miejska Policja w Mysłowicach poinformowała, że po trwającym ponad rok śledztwie w sprawie nieuczciwego kierownika OSK i ratownika medycznego, przedstawione zostały im zarzuty. Chodzi o fałszowanie dokumentacji dotyczącej zajęć teoretycznych, praktycznych oraz z udzielania pierwszej pomocy podczas kursów na prawo jazdy.

Przestępczy proceder trwał od 2014 do 2017 r. Śledczy z Mysłowic (województwo śląskie) zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie dwóm podejrzanym – kierownikowi OSK i ratownikowi medycznemu 353 zarzutów, w większości o charakterze korupcyjnym. Sprawcy przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Prokurator skierował już w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Mysłowicach. Sprawcom nieuczciwego procederu grozi do ośmiu lat więzienia.

Mężczyźni fałszowali dokumentację dotyczącą zajęć teoretycznych, praktycznych oraz z udzielania pierwszej pomocy podczas kursów na prawo jazdy. Sprawcy poświadczali nieprawdę w celu uzyskania korzyści majątkowej.

jaz
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0