Wirtualna rzeczywistość w kształceniu kierowców

Czy i w jaki sposób wirtualna rzeczywistość może budować świadomość oraz pożądane nawyki kierowców, niezbędne dla wzrostu bezpieczeństwa na polskich drogach?
  • Pytanie  było przedmiotem rozmów podczas spotkania “Branżowy test symulatorów VR” w Warszawie.
  • Organizatorem wydarzenia była wrocławska spółka MagicVR.co, która w ramach współpracy z funduszem Kvarko ASI sp. z o.o. realizuje projekt badawczo-rozwojowy, współfinansowany ze środków NCBiR (program BRIdge Alfa).
  • Przedmiotem realizacji jest edukacyjno-szkoleniowy symulator zachowań drogowych w technologii VR.

Szkola-jazdy.pl była także uczestnikiem spotkania, w którym licznie wzięli udział przedstawiciele szeroko pojętego rynku edukacji polskich kierowców, a wśród nich m.in.: instruktorzy nauki jazdy, instruktorzy doskonalenia techniki jazdy, przedstawiciele szkół bezpiecznej jazdy, przedstawiciele instytucji państwowych powiązanych z bezpieczeństwem na drodze oraz przedstawiciele instytucji naukowo-badawczych wyspecjalizowanych w tematyce motoryzacyjnej.

LINK do filmu z konferencji

Uczestnicy zapoznali się z bieżącymi trendami wykorzystania nowoczesnej technologii w edukacji kierowców, założeniami projektu B+R i możliwościami wykorzystania wirtualnej rzeczywistości m.in. w przygotowaniu kandydatów na kierowców  do świadomej i odpowiedzialnej jazdy po polskich drogach. Kluczową częścią wydarzenia były testy przygotowanych przez organizatora prototypowych symulatorów pod roboczą nazwa: „WirtualnaElka”, które zakończyła sesja oceniająca w formie pisemnych ankiet.
Wykłady i prezentacje poprowadzili:
  • Aleksander Sienkiewicz – Koordynator projektu WirtualnaElka,
  • Maciej Matuszak – Członek Zarządu E-Kierowca Sp. z o.o.,
  • Włodzimierz Zientarski – Prezes Stowarzyszenia Kierowca.pl,
  • Kamil Klimas – CEO MagicVR.co
  • Arkadiusz Matysiak – p.o. Z-ca Kierownika Centrum Telematyki Transportu, ITS.
Wyjątkowo merytoryczna atmosfera oraz zaangażowanie uczestników spotkania świadczy o trafności podejmowanych decyzji i kierunków rozwojowych projektu.  Pozytywny odbiór w środowisku specjalistów tylko potwierdził wysoką atrakcyjność wirtualnej rzeczywistości w pracy z kierowcą i klandydatem na kierowcę.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.