Czy i w jaki sposób wirtualna rzeczywistość może budować świadomość oraz pożądane nawyki kierowców, niezbędne dla wzrostu bezpieczeństwa na polskich drogach?


  • Pytanie  było przedmiotem rozmów podczas spotkania "Branżowy test symulatorów VR" w Warszawie.

  • Organizatorem wydarzenia była wrocławska spółka MagicVR.co, która w ramach współpracy z funduszem Kvarko ASI sp. z o.o. realizuje projekt badawczo-rozwojowy, współfinansowany ze środków NCBiR (program BRIdge Alfa).

  • Przedmiotem realizacji jest edukacyjno-szkoleniowy symulator zachowań drogowych w technologii VR.


Szkola-jazdy.pl była także uczestnikiem spotkania, w którym licznie wzięli udział przedstawiciele szeroko pojętego rynku edukacji polskich kierowców, a wśród nich m.in.: instruktorzy nauki jazdy, instruktorzy doskonalenia techniki jazdy, przedstawiciele szkół bezpiecznej jazdy, przedstawiciele instytucji państwowych powiązanych z bezpieczeństwem na drodze oraz przedstawiciele instytucji naukowo-badawczych wyspecjalizowanych w tematyce motoryzacyjnej.

LINK do filmu z konferencji
Uczestnicy zapoznali się z bieżącymi trendami wykorzystania nowoczesnej technologii w edukacji kierowców, założeniami projektu B+R i możliwościami wykorzystania wirtualnej rzeczywistości m.in. w przygotowaniu kandydatów na kierowców  do świadomej i odpowiedzialnej jazdy po polskich drogach. Kluczową częścią wydarzenia były testy przygotowanych przez organizatora prototypowych symulatorów pod roboczą nazwa: „WirtualnaElka", które zakończyła sesja oceniająca w formie pisemnych ankiet.


Wykłady i prezentacje poprowadzili:


  • Aleksander Sienkiewicz - Koordynator projektu WirtualnaElka,

  • Maciej Matuszak - Członek Zarządu E-Kierowca Sp. z o.o.,

  • Włodzimierz Zientarski - Prezes Stowarzyszenia Kierowca.pl,

  • Kamil Klimas - CEO MagicVR.co

  • Arkadiusz Matysiak - p.o. Z-ca Kierownika Centrum Telematyki Transportu, ITS.Wyjątkowo merytoryczna atmosfera oraz zaangażowanie uczestników spotkania świadczy o trafności podejmowanych decyzji i kierunków rozwojowych projektu.  Pozytywny odbiór w środowisku specjalistów tylko potwierdził wysoką atrakcyjność wirtualnej rzeczywistości w pracy z kierowcą i klandydatem na kierowcę.

Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0