Wielosezonówki na topie

W całej Europie, także w Polsce, odnotowano wzrost sprzedaży opon całorocznych do samochodów osobowych. Kosztem opon zimowych…

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego przedstawił statystyki dotyczące sprzedaży opon w trzecim kwartale 2023 r. w Polsce. Sprzedaż opon letnich spadła o 9%, a zimowych o 13%. Duży sukces odniosły natomiast opony całoroczne, których wzrost sprzedaży wyniósł aż 32%. W Europie sprzedaż opon letnich i zimowych wygląda podobnie jak w Polsce. Sprzedaż opon wielosezonowych wzrosła aż o 14 %. Kierowców, którzy poruszają się głównie po mieście odstraszają ceny usług wulkanizacyjnych a także długie kolejki do warsztatów. I właśnie dlatego wybierają  opony całoroczne, które sprawdzają się w niemal każdych warunkach pogodowych. Nie znaczy to jednak, że kierowcy całkowicie rezygnują z opon letnich czy zimowych. Ci, którzy wybierają się w dalekie podróże lub np. w góry, dalej będą korzystać z opon sezonowych.