Wielka Wyprawa Maluchów dotarła do Monte Carlo

A po drodze pokonała wiele wyzwań. Kawalkada 35 Małych Fiatów wjechała na wysokość 2571 m.n.p.m. pod Grossglockner- najwyższy szczyt austriackich Alp. Wszystko po to, aby pomóc dzieciom, które są ofiarami wypadków drogowych

Trasa rajdu z Bielska-Białej do Monte Carlo przebiegła przez 7 państw- to ponad 4000 km. Już w pierwszym dniu wydarzyło się kilka awarii, ale uczestnicy byli na nie przygotowani. Kolumnie Maluchów towarzyszyły świetnie wyposażone wozy serwisowe. Przecież niektóre fiaciki mają ponad 50 lat. Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny rajdowy Mistrz Europy i ambasador wyprawy podkreśla, że celem wyprawy jest zebranie miliona złotych na pomoc dzieciom, ofiarom wypadków samochodowych. Zbiórka nadal trwa aż do finału akcji na krakowskim rynku. Organizatorem “Wielkiej Wyprawy Maluchów Do Monte Carlo 2023 Dla Dzieci” jest, m.in. Automobilklub Krakowski, a wyprawa została objęta Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury oraz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Polskiego Związku Motorowego.