Wiedza kategorii ciężkiej

Rodzina SPS (System Profesjonalnego Szkolenia) powiększa się. W sprzedaży jest już kompletny kurs przewozu towarów niebezpiecznych ADR oraz SPS kategorii C i D – czyli kompendium wiedzy dla instruktorów, podręcznik kursanta oraz kurs internetowy. Można je zamówić TUTAJ

– Po miesiącach prac kolejny SPS trafił właśnie do sprzedaży – mówi Rafał Matuszak, członek zarządu wydawnictwa Winfor. – Nowy SPS powstał na podstawie wiedzy i doświadczenia, które zdobyliśmy, przygotowując cieszące się powodzeniem SPS-y kategorii A i B, oraz SPS ADR. Podobnie jak jego poprzednicy, SPS C i D składa się z podręcznika kursanta, kursu internetowego oraz głównej części, czyli Vademecum, które zawiera kompletny multimedialny materiał do prezentacji części teoretycznej kursu na prawo jazdy. Zapewniam, że będzie to nieoceniona pomoc dla wszystkich ośrodków prowadzących szkolenia na wyższe kategorie. Dodać warto, że program obejmuje również zagadnienia z zakresu kategorii C+E i D+E, usatysfakcjonowani będą więc wszyscy chętni do zdobywania szlifów kierowców ciężkich pojazdów.

Producentem SPS-ów jest Wydawnictwo Winfor, specjalizujące się w dostarczaniu rozwiązań dydaktycznych i pomocy naukowych dla instruktorów i kandydatów na kierowców (wcześniej Winfor wypuścił na rynek m.in. SPS kat. B oraz SPS kat. A). Jak mówią wydawcy – System Profesjonalnego Szkolenia jest innowacyjną metodą wspomagającą proces kształcenia przyszłych kierowców. SPS to w skrócie zestaw narzędzi edukacyjnych, na który składa się płyta DVD z gotowymi wykładami, czyli Vademecum, kurs internetowy oraz podręcznik kursanta. Zestaw ten został opracowany przez doświadczonych specjalistów i przygotowany w niezwykle przyjaznej formie, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii i stylistyki. Najważniejszy atut SPS-u to uporządkowanie wszystkich materiałów według identycznego schematu, co daje możliwość korzystania z nich w dowolnej konfiguracji i w dowolnym tempie.

Samo Vademecum zostało podzielone na trzy części: część ogólną obejmującą materiał dla obu kategorii, część specjalistyczną dla kategorii C, C+E oraz część specjalistyczną dla kategorii D, D+E. Podobnie jak było to w przypadku pozostałych Vademecum, również i to jest bogato ilustrowane, co sprzyja lepszemu przyswajaniu wiedzy przez kursantów.

Warto zaznaczyć, że zakres tematyczny prezentowanego w SPS C i D materiału jest w pełni zgodny z wymogami, które określają aktualne przepisy dotyczące szkolenia i egzaminowania kierowców, dzięki temu wykładowca ma pełny dostęp do wszystkich informacji niezbędnych do przygotowywania kolejnych wykładów. O tym, że SPS pomaga prowadzić zajęcia w ciekawy i zarazem uporządkowany sposób, mówią jego użytkownicy. – Materiał szkoleniowy jest ujednolicony, ułożony tematycznie i chronologicznie, co pozwala kursantowi na szybsze i skuteczniejsze opanowanie materiału – tak o poprzednich wydaniach SPS-u mówiła nam Joanna Rajchel, właścicielka Centrum Szkolenia Kierowców SIDDHA. Jak zapewniają wydawcy, podobnie będzie z Vademecum C i D.

Niebezpieczny SPS

SPS ADR, czyli kompletny kurs przewozów towarów niebezpiecznych, „tradycyjnie” składa się z trzech elementów: Vademecum wykładowcy (płyt DVD z gotowymi wykładami) oraz kursu internetowego i podręcznika dla kursanta. SPS został opracowany przez ekspertów i przygotowany z wykorzystaniem nowoczesnej technologii oraz atrakcyjnej stylistyki. Jego największym atutem jest uporządkowanie wszystkich elementów według jednego schematu. Każda lekcja składa się z tematów, a każdy temat rozpoczyna się od wskazania jego podstawy prawnej i kończy podsumowaniem oraz ćwiczeniami. Dzięki temu SPS pozwala uczyć się w dowolnym czasie i konfiguracji.

System prezentacji multimedialnej utworzonej w technologii DVD umożliwia przystępną prezentację ok. tysiąca grafik i zdjęć wraz z lektorem do każdego z nich. To cztery kompletne kursy podzielone na spotkania: kurs podstawowy ADR (24 godziny), kurs specjalistyczny – cysterny (16 godzin), kurs specjalistyczny – klasa 1 – materiały wybuchowe (8 godzin), kurs specjalistyczny – materiały promieniotwórcze (8 godzin). Profesjonalne wykłady zostały przygotowane przez ekspertów z branży. Vademecum pełni funkcję zarówno kompendium wiedzy, jak i przewodnika. Dzięki niemu wykładowca ma dostęp do wszystkich materiałów niezbędnych w przygotowaniu kolejnych wykładów. Vademecum pomaga także prowadzić zajęcia w ciekawszy i zarazem uporządkowany sposób. Co więcej, uczestnicy kursów prowadzonych z użyciem Vademecum mogą utrwalać swoją wiedzę dzięki spójnemu z nim podręcznikowi i kursowi internetowemu w ramach Systemu Profesjonalnego Szkolenia. Vademecum jest niezwykle proste w obsłudze. Wykłady mogą być prowadzone przy użyciu odtwarzacza DVD lub komputera.

Nowoczesny podręcznik do przewozów towarów niebezpiecznych jest znakomitym wsparciem kursów ADR. Układ podręcznika odpowiada zakresowi tematycznemu bloków programowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie kursów dokształcających dla kierowców przewożących towary niebezpieczne. Wiedzę teoretyczną w zakresie ADR oraz praktyczne aspekty wykonywania zawodu kierowcy przewożącego towary niebezpieczne, poczynając od podstawowych obowiązków kierowcy, przez właściwe oznakowanie pojazdów, na działaniach zapobiegawczych i środkach bezpieczeństwa kończąc, ujęto w formie kursu podstawowego i kursów specjalistycznych (w formie ośmiu spotkań). Ogrom niezbędnej do przekazania wiedzy został zademonstrowany w nowatorski sposób z wykorzystaniem nowoczesnych form graficznych oraz atrakcyjnych materiałów fotograficznych. Podręcznik został wzbogacony o Tabelę A – wykaz towarów niebezpiecznych wraz z objaśnieniami oraz wzory dokumentów. Podręcznik stworzony przez ekspertów ma 431 stron.

Dopełnieniem SPS jest kurs internetowy, tzw. e-learning. Dzięki niemu każdy kursant może przy własnym komputerze jeszcze raz przejrzeć przerobione na wykładzie tematy i sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując testy. Jednocześnie w każdej chwili widzi poziom swojego zaawansowania i sam decyduje, czy i kiedy zrobić przerwę. Kurs internetowy składa się z ok. tysiąca slajdów oraz 150 pytań. Jest zintegrowany z podręcznikiem i Vademecum.

Dodatkowo SPS uzupełniono o aplikację Wykaz Towarów Niebezpiecznych, czyli wyszukiwarkę towarów niebezpiecznych i jego wymagań szczególnych (dostępna pod adresem www.prawojazdy.com.pl/AplikacjaADR/) oraz Generator List Kursantów do CEPiK (rozwiązanie umożliwiające tworzenie automatyczne list kursantów w formacie zgodnym z CEPiK ułatwiające ewidencję szkolonych kierowców) oraz wkładkę z instrukcjami pisemnymi kierowcy jako dodatek do podręcznika (4-stronnicowy dokument wymagany w transporcie towarów niebezpiecznych, który musi znajdować się w kabinie kierowcy).

SPS ADR oraz SPS Kategroii C i D mozna zamówić w internetowym sklepie Winfor-u.

red.

 

1 komentarz do “Wiedza kategorii ciężkiej”

  1. Pingback: jebol togel situs online

Dodaj komentarz