Wiedeń surowy dla hulajnóg

Rygorystyczne przepisy obowiązujące korzystających z hulajnóg elektrycznych weszły w życie w stolicy Austrii 19 maja.

Przepisy precyzyjnie określają stałe miejsca, w których można i należy parkować hulajnogi. Pojazdów nie wolno parkować na chodnikach, wyznaczone zostały strefy ograniczonego ruchu oraz zmniejszonej prędkości w miejscach o dużym jego natężeniu. Zarząd miasta oświadczył, że nowe przepisy zostały opracowane i wprowadzone aby jak najszybciej położyć kres używaniu hulajnóg w sposób nieodpowiedzialny i zagrażający bezpieczeństwu pieszych i kierowców. Do końca roku w Wiedniu będzie około 200 parkingów dla hulajnóg, a w roku 2024 zostanie wyznaczonych kolejnych 100. Nieprawidłowo parkujący zostaną ukarani mandatami, a kary za hulajnogi  porzucone niezgodnie z przepisami zapłacą także firmy oferujące je na wynajem.