„Ja wczoraj wieczorem wypiłem tylko cztery piwa...” - tak tłumaczył się policjantom 54-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który w środę próbował zdać egzamin na prawo jazdy. Nie udało mu się to, ponieważ egzaminator wyczuł od niego woń alkoholu.

Wszystko działo się w oddziale terenowym opolskiego WORD-u w Kędzierzynie-Koźlu. Pojawił się tam 54-letni mężczyzna, umówiony na praktyczny egzamin na prawo jazdy. Jednak jeszcze na placu manewrowym egzaminator wyczuł od niego woń alkoholu. Nie namyślając się, wezwał na miejsce policyjny patrol.


Funkcjonariusze przebadali mężczyznę, który próbował zdać egzamin. Okazało się, że był on w stanie po użyciu alkoholu.


Jak ustalili policjanci, 54-latek nigdy wcześniej nie miał prawa jazdy, a do egzaminu podchodził pierwszy raz. Niedoszły kierowca nie krył zdziwienia, że alkomat pokazał niekorzystny dla niego wynik. Tłumaczył się, że poprzedniego dnia wypił cztery piwa, ale rano czuł się już dobrze.


Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu mężczyźnie grozi grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0