Więcej niesprawnych niż sprawnych busów na naszych drogach?

Inspektorzy ITD coraz częściej kontrolują auta dostawcze do 3,5t. fot. gitd.gov.pl

7 marca br przy A1 ITD skontrolowało 22 busy. 12 kierowców straciło dowód rejestracyjny.

11 marca w Jaworznie przy DK 79 nastąpiła powtórka z rozrywki i jeszcze gorszy wynik. Przy pomocy mobilnej stacji diagnostycnej inspektorzy skontrolowali 23 samochody dostawcze. 13 kierowców pożegnało się z dowodem rejestracyjnym.

Najczęstsze usterki skontrolowanych pojazdów to:

  • luzy w układzie zawieszenia,
  • luzy w układzie kierowniczym,
  • wycieki płynów eksploatacyjnych,
  • wady układu hamulcowego.

Aby właściciel pojazdu odzyskał dowód rejestracyjny musi doprowadzić pojazd do należytego stanu oraz przeprowadzić ponownie badania techniczne, ale tym razem na stacjonarnej stacji kontroli pojazdów.

Już wkrótce na naszych drogach będzie jeszcze bezpieczniej. GITD planuje zakup mobilnych stacji diagnostycznych dla wszystkich, szesnastu Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego. Patrząc na ostatnie dwa dni w których urządzenie zostało użyte to takich urządzeń powinno być jak najwięcej.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.