Pogoda za oknem coraz gorsza, a wśród pieszych świadomość o tym, że bez odblasku jesteśmy niemalże niewidoczni dla kierowcy jest wciąż za mała. fot. Policja

  • Funkcjonariusze apelują o zdrowych rozsądek, o noszenie odblasków. Odblaski to bezpieczeństwo!
Dolnośląska policja opublikowała widoczny powyżej film, który należy traktować jako ostrzeżenie. Kierowca nie miał praktycznie szans aby ten film zakończył się inaczej. Na całe szczęście, w drodze wyjątku pieszy tym razem przeżył. Oby to była solidna lekcja dla niego. Oby zrozumiał.

Przepisy mówią wyraźnie o tym, że o zmierzchu poza obszarem zabudowanym pieszy jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widocznych dla innych uczestników ruchu drogowego.

Z doświadczenia dodam, że noszę odblaski także w obszarze zabudowanym - dla własnego bezpieczeństwa. W miastach także bywa sporo ulic, które są słabiej doświetlone. Kiedy spacerujemy nocą, w strugach deszczu to wierzcie na słowo, że kierowca dostrzega nas dopiero z bliskiej odległości.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0