Wideo. Tak się szkolą policjanci z grupy speed. Dziś akcja ,,prędkość”

Grupa SPEED powstała po to by wychwytywać najbardziej agresywne zachowania na drodze.  fot. Policja

• Mundurowi podnoszą swoje umiejętności, by na drogach pracować w sposób profesjonalny.
  • Tylko w woj. lubuskim policjanci grupy SPEED ukarali już ponad 3 tys. kierowców, którzy przekonali się o skuteczności ich działań.

Materiał wideo ze szkolenia grupy SPEED można obejrzeć tutaj – link.

fot. Policja

Dzisiaj, 20 grudnia 2019 roku, policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”.  Celem policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W akcji wykorzystane są radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2019 r. doprowadziła do śmierci 726 osób.

Pamiętajmy, że od 18 maja 2015 r. w Polsce obowiązuje przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny