WARTA partnerem programu Bezpieczny Kierowca

kobieta za kierownicą

TUiR WARTA S.A., Subaru Import Polska Sp. z o.o., Keratronik Sp z o.o. i Szkoła Jazdy Subaru Sp. z o.o. zainicjowały program BEZPIECZNY KIEROWCA. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze.

Projekt łączy kilka elementów – bezpłatną edukację niedoświadczonych kierowców, monitoring zachowań kierowców na drodze oraz zniżki przy zawieraniu ubezpieczenia komunikacyjnego dla osób deklarujących bezpieczną jazdę

W 2009 roku nadmierna prędkość była przyczyną blisko 11 tys. wypadków drogowych, tj. 31% spośród wszystkich wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami. Zginęło w nich 1438 osób, co stanowi prawie połowę wszystkich ofiar wypadków komunikacyjnych.

-„Postanowiliśmy stworzyć program, który z jednej strony zachęci kierowców do bezpiecznej jazdy, a z drugiej zmobilizuje ich do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Taką mobilizacją ma być zgoda kierowcy na bezpłatne monitorowanie „wypadkowe” i poddanie się restrykcjom w przypadku złamania przepisów”

Ponieważ najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość i niedostateczne opanowanie techniki jazdy, elementem programu jest bezpłatny udział niedoświadczonych kierowców w profesjonalnym szkoleniu w zakresie bezpiecznej jazdy, prowadzonym przez Szkołę Jazdy Subaru.

W wypadkach drogowych sprawą kluczową jest szybkie udzielanie pomocy. Stąd też w samochodach marki Subaru instalowany jest Inteligentny System Ratunkowy drugiej generacji (ISR2), który automatycznie rozpoznaje wypadek i natychmiast powiadamia służby ratownicze o zdarzeniu, co znacząco przyspiesza udzielenie pomocy ofiarom wypadku. ISR wyposażony jest również w funkcję antykradzieżową oraz rejestrator prędkości w trakcie wypadku.

– „ISR jest obecny na rynku od 2008 roku. To ciągle jedyny taki produkt dostępny na polskim rynku, zdobywający sobie coraz szersze grono zadowolonych klientów. To jeszcze jeden argument na to, że kierowcy coraz bardziej cenią sobie poczucie bezpieczeństwa. Z tym większą przyjemnością uczestniczymy w tym unikalnym programie, promującym zasady bezpiecznej jazdy.

Kierowcom deklarującym bezpieczną jazdę WARTA zaoferuje specjalną 25% zniżkę na ubezpieczenie komunikacyjne, niezależną od posiadanych już przez użytkownika pojazdu zniżek bonus-malus.

– „WARTA od wielu lat premiuje bezpieczną jazdę. W tym roku wprowadziliśmy specjalne preferencje cenowe dla klientów, którzy jeżdżą bezpiecznie. Program doskonale więc wpisuje się w filozofię firmy.”

Zniżkę otrzyma każdy kierowca, który zamontuje system ISR i wyrazi zgodę na badanie przez WARTĘ ostatniej minuty jazdy w przypadku wystąpienia kolizji lub innego zdarzenia drogowego, skutkującego odpowiedzialnością ubezpieczyciela oraz w przypadku niedoświadczonych kierowców weźmie udział w bezpłatnym szkoleniu SJS. Jeśli rejestrator wykaże, że kierowca w czasie ostatniej minuty przed zdarzeniem rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość na danym terenie, tj. o ponad 30 km/h, będzie obciążany udziałem własnym w wysokości 20%.

„Wierzymy, że nasz program, który oferuje kierowcom konkretne narzędzia podnoszące ich umiejętności i bezpieczeństwo na drodze i jednocześnie zobowiązuje ich do przestrzegania zasad bezpieczeństwa zagwarantuje powodzenie naszego przedsięwzięcia. Tego życzymy sobie i wszystkim uczestnikom dróg” – powiedział Witold Rogalski.

 

***

 

Każda inicjatywa podnosząca bezpieczeństwo na drogach jest cenna, bo może ocalić ludzkie życie.

 

Statystyki dotyczące liczby ofiar wypadków komunikacyjnych pokazują, że choć liczba wypadków w Polsce nie jest najwyższa w porównaniu do innych krajów UE (w 2008 r. plasowaliśmy się tu na 6 pozycji), to od wielu lat odnotowujemy największą liczbę osób zabitych. Dla porównania w 2008 r w Polsce odnotowano ok. 49 tys. wypadków, w których zginęło prawie 5,5 tys. osób, podczas gdy np. w Niemczech w 321 tys. wypadków (najwięcej w EU) zginęło ok. 4,5 tys. osób. Wg policyjnych statystyk najczęstszym powodem wypadków ze skutkiem śmiertelnym jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W 2009 r. w 10 934 wypadków z tego powodu zginęło na drogach aż 1 438 osób, (co stanowi 45,8 % ofiar śmiertelnych wszystkich wypadków drogowych) a 15 907 zostało rannych . Dla porównania na 8 826 wypadków z powodu nieprzestrzegania pierwszeństwa przejazdu zginęło 445 osób (14,2% wszystkich zabitych).

– powiedział Rafał Hiszpański Dyrektor Zarządzający w WARCIE- powiedział Bartłomiej Nowak, Dyrektor Zarządzający Keratronik. – powiedział Prezes Zarządu Subaru Import Polska Witold Rogalski, inicjator programu BEZPIECZNY KIEROWCA.

 

netPR.pl

Dodaj komentarz