Warszawa: odcinkowy pomiar prędkości, wytypowane miejsca

Być może, Warszawa będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym wprowadzony zostanie odcinkowy pomiar prędkości. 

Do tej pory rozwiązanie stosowane było przede wszystkim na popularnych drogach szybkiego ruchu: na autostradach i drogach ekspresowych. Warszawski Zarząd Dróg Miejskich zamierza wprowadzić system odcinkowego pomiaru prędkości pilotażowo w dwóch wytypowanych miejscach. ZDM przez dwa lata prowadził pomiar prędkości w stolicy:

wyniki są zatrważające, według informacji podanych przez TVN: badania ZDM wskazują, że gdyby kontrole zostały “uszczelnione” , w samej stolicy rocznie uprawnienia do kierowania poazjdów okresowo traciłoby 200 tysięcy kierowców! 

Na początek ZDM wytypował dwie lokalizacje:

  • tunel Wisłostrady
  • Most Poniatowskiego

Wniosek w tej sprawie został już wystosowany do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, wraz z informacją o możliwości podniesienia w obu miejscach limitu prędkości do 70 km/ godz. w przypadku wprowadzenia systemu pomiarowego.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego tymczasem nie potwierdza, że odcinkowy pomiar prędkości zostanie zainstalowany w Warszawie, choć “rzeczywiście Most Poniatowskiego uznawany za niebezpieczny”.

W Inspektoracie znajduje się obecnie 2 tysiące wniosków (!!!) o zainstalowanie systemu odcinkowego pomiaru prędkości, a wszystkie sprawy rozpatrywane są w kolejności zgłoszeń. 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.