Walne zebranie PFSSK

W dniu 27 marca w hotelu Palatium w Hucie Żabiowolskiej pod Warszawą odbył się 12. Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów Stowarzyszeń Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców.

Podczas spotkania wybrane zostały nowe władze PFSSK. Na kolejną kadencję prezesem został wybrany Krzysztof Szymański (Tomaszów Mazowiecki). Wiceprezesami zostali: Jerzy Kociszewski z Bydgoszczy oraz Wojciech Szemetyłło z Warszawy. Sekretarzem stowarzyszenia został Jan Sańczyk z Białegostoku, a skarbnikiem Marek Stasiak z Sochaczewa. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej przez rozpoczynającą się kadencję będzie Tadeusz Szewczyk z Krakowa. Przewodniczącym Sądu Koleżeńskiego został Janusz Ujma z Krakowa, założyciel Federacji i Honorowy Prezes.

Jednym z punktów spotkania było omówienie zadań, których realizację zarząd przewidział na nadchodzącą kadencję. Zdaniem wielu najistotniejszym z nich jest doprowadzenie do stanu prawnego, w którym instruktor będzie musiał posiadać kilkuletnie doświadczenie w pracy, aby móc założyć własną szkołę jazdy. – Nie chcemy w ten sposób ograniczyć dostępu do zawodu – mówi prezes Szymański. – Naszym celem jest jedynie utrzymanie poziomu kształcenia, który cierpi na tym, że ośrodki zakładane są przez ludzi zupełnie do ich prowadzenia nieprzygotowanych.

Kolejną sprawą budzącą niepokój delegatów są przetargi na samochody egzaminacyjne w WORD-ach. – Nie upieramy się, że muszą to być koniecznie samochody podstawiane przez OSK. My chcemy doprowadzić do sytuacji, gdy o wyborze samochodu WORD-y będą decydowały wraz z przedstawicielami lokalnego środowiska szkoleniowego – mówił nowo wybrany prezes. Wspomniał on również o sprawie nadzoru nad szkoleniem: – W obecnej sytuacji ośrodek szkoleniowy łatwo jest założyć, ale i łatwo można go zamknąć. Dlatego też chcemy, aby system kontroli nad ośrodkami został ulepszony tak, aby pomagał w jego prowadzeniu, a nie służył tylko do jego zamknięcia.

Szymański poruszył również kwestię projektu ustawy o kierujących, którego zapisy, zwłaszcza te dotyczące prowadzenia ośrodka i umiejscowienia placu manewrowego nie są zdaniem delegatów zupełnie klarowne. Nie zapomniano też o WORD-ach, gdzie zdaniem branżowców ciągle zbyt dużym problemem jest czas oczekiwania na egzamin. Zasugerowano, żeby dla przystępujących do egzaminu po raz pierwszy czas oczekiwania nie był dłuższy niż tydzień.

Pozostałe ustalenia dotyczyły funkcjonowania samej federacji. Prezes Szymański wspomniał tu o planie większej integracji środowiska i zaktywowania do działań statutowych nie tylko członków zarządu, ale i wszystkich osób należących do regionalnych stowarzyszeń oraz tych niezrzeszonych w żadnej organizacji, którym sprawy poprawy jakości szkoleń oraz BRD są bliskie. W planach jest również urządzenie wraz z Krajową Radą bezpieczeństwa Drogowego cyklu konferencji, na których wraz z fachowcami dyskutowano by o głównych problemach dotyczących poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

W zjeździe uczestniczyło 39 delegatów z osiemnastu regionów. Gościnnie w Zjeździe uczestniczyli właściciele szkół z Grójca, Krzysztof Węglarz (OSK Eurokurs) i Sławomir Walczak (OSK Wiraż).

mp

 

3 komentarze do “Walne zebranie PFSSK”

  1. Pingback: link

  2. Pingback: Discover More

  3. Pingback: ข่าวบอล

Dodaj komentarz