W miniony piątek w Szczecinie odbyło się coroczne walne zgromadzenie zarządu i założycieli Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kierowca.PL.

 Uczestnicy spotkania debatowali na temat aktualnych zadań stojących przed Stowarzyszeniem w kontekście trudnej sytuacji polskiej motoryzacji, szczególnie w dziedzinie bezpieczeństwa na drogach. Mówiąc o planach rozwojowych Stowarzyszenia zwrócono uwagę na rosnącą rolę organizacji pozarządowych takich jak Stowarzyszenie Kierowca.PL w trudnym procesie budowy bezpiecznej i przyjaznej motoryzacji. Dlatego też eksperci Stowarzyszenia dostali zadanie wnikliwej obserwacji i analizy oraz poddania surowej ale twórczej krytyce wszystkich negatywnych zjawisk na polskich drogach. Prace te mają w konsekwencji stać się pomocne tak w tworzeniu nowego prawa jak i jego popularyzacji. Ważnym osiągnięciem Stowarzyszenia było w ubiegłym roku powołanie Biura Rzecznika Interesu Kierowców, który ma reprezentować prawa wszystkich kierowców oraz oferować bezpłatną pomoc przy rozwiązywaniu ich osobistych, motoryzacyjnych problemów. Wielki nacisk kładzie Stowarzyszenie na kształtowanie najwyższych standardów, które mają prezentować ci, którzy przygotowują tych, którzy wyjadą na drogi oraz tych, którzy kształcą tych nauczycieli. Każde bowiem obniżenie poziomu nauczania ma tragiczne konsekwencje. Zaakceptowano też śmiały i nowatorski program stopniowego wdrażania programów informatycznych, które mają ułatwiać kierowcom życie na drogach. W pierwszej fazie mają być one skierowane do członków Stowarzyszenia. Wszystko to po to by Stowarzyszenie stało się organizacją wszystkich dla których motoryzacja jest piękną pasją, zawodem, normalną codziennością.


Prezes Stowarzyszenia Włodzimierz Zientarski na zakończenie powiedział: " Pracy jest wiele ale z optymizmem patrzę na ludzi wokół siebie, na ich zapał, profesjonalizm i ogromne doświadczenie i jestem pewien, że te cele , niesamowicie ambitne zrealizujemy".

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0