Wal po osobówce: zapadł wyrok!

TVN24.PL strona internetowa

Sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata – taki wyrok usłyszał instruktor szkoleń kierowców zawodowych OZPTD, który fałszował dokumenty kursów.

Wyrok zapadł w piątek. Skazanego Piotra W. podczas ogłaszania wyroku w kościerzyńskim sądzie nie było. Mężczyzna wcześniej dobrowolnie poddał się karze. Instruktor został skazany za skracanie kursu dla kierowców ciężarówek, który powinien trwać 35 godzin.

– Poświadczył w dziennikach zajęć lekcyjnych nieprawdę, co do okoliczności mających znaczenie prawne, a w szczególności co do czasu trwania tych szkoleń tj. o przestepstwo z art. 271 paragraf 1 Kodeksu Karnego – czytała w uzasadnieniu wyroku sędzia Anna Grochal.

Sprawa ma związek z kontrowersyjnym materiałem ujawnionym przez TVN24. Podczas szkoleń organizowanych przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego wykładowcy mieli nakłaniać kierowców, aby ci – w krytycznej sytuacji – nie narażali ładunku, tylko powodowali wypadek. „Walcie po osobówce, jest poniżej waszych nóg”- nawet takie instrukcje mogli usłyszeć kierowcy.

Oprócz Kościerzyny, skandaliczne szkolenia miały być prowadzone także w ośrodkach w Kępnie i Kielcach.

 

Dodaj komentarz