Sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata - taki wyrok usłyszał instruktor szkoleń kierowców zawodowych OZPTD, który fałszował dokumenty kursów.

Wyrok zapadł w piątek. Skazanego Piotra W. podczas ogłaszania wyroku w kościerzyńskim sądzie nie było. Mężczyzna wcześniej dobrowolnie poddał się karze. Instruktor został skazany za skracanie kursu dla kierowców ciężarówek, który powinien trwać 35 godzin.


- Poświadczył w dziennikach zajęć lekcyjnych nieprawdę, co do okoliczności mających znaczenie prawne, a w szczególności co do czasu trwania tych szkoleń tj. o przestepstwo z art. 271 paragraf 1 Kodeksu Karnego - czytała w uzasadnieniu wyroku sędzia Anna Grochal.


Sprawa ma związek z kontrowersyjnym materiałem ujawnionym przez TVN24. Podczas szkoleń organizowanych przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego wykładowcy mieli nakłaniać kierowców, aby ci - w krytycznej sytuacji - nie narażali ładunku, tylko powodowali wypadek. "Walcie po osobówce, jest poniżej waszych nóg"- nawet takie instrukcje mogli usłyszeć kierowcy.


Oprócz Kościerzyny, skandaliczne szkolenia miały być prowadzone także w ośrodkach w Kępnie i Kielcach.


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0