Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 7-8/2012 (79-80).

W wakacyjnym numerze:


Jak widzimy motocyklistów?


Sezon motocyklowy w pełni. W wielu regionach Polski trwają różnego rodzaju imprezy motocyklowe. Czy zmienią one stereotypy dotyczące fanów dwóch kółek?


Jak walczyć z nieuczciwą konkurencją?


Nieprzejrzysta polityka cenowa, którą stosują niektóre OSK w Polsce, odbija się zarówno na klientach szkół jazdy, jak i całej branży - alarmuje KIEROWCA.PL. Stowarzyszenie przygotowuje akcję "Rzetelna cena", która ma promować ośrodki uczciwie i sumiennie wykonujące swoje obowiązki.


E-learningowy ból głowy


Wojciech Szemetyłło i Dariusz Gil - branżowcy ze Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie piszą o plusach i minusach e-learningu.


Branża naciska, resort milczy


Już po raz czwarty największe organizacje branżowe piszą do ministerstwa z prośbą o przyjrzenie się zapisom ustawy o kierujących oraz projektów rozporządzeń. Tym razem wniosek trafił do sekretarza stanu w MTBiG Tadeusza Jarmuziewicza.


OSK z systemem czy bez?


Pomimo że w projekcie rozporządzenia z 27 maja zrezygnowano z nakładania na OSK obowiązku posiadania systemu teleinformatycznego, to w wielu innych przepisach projektu jest nadal o nim mowa.


Problematyczny CEPiK


Termin wprowadzenia nowych egzaminów na prawo jazdy może zostać znowu przesunięty. MSW prawdopodobnie nie zdąży dostosować systemów informatycznych do nowych rozwiązań wynikających z ustawy o kierujących - poinformował "Dziennik Gazeta Prawna". Nowe przepisy wymagają zmian w CEPiK-u, ewidencji, która ciągle nie działa sprawnie, a pochłonęła prawie 1 mld zł.


Bez gotówki do bramki


Od 12 czerwca zaczął działać elektroniczny system poboru opłat viaAUTO przeznaczony dla kierowców samochodów osobowych podróżujących odcinkami A2 Konin - Stryków i A4 Bielany Wrocławskie - Sośnica.


ITD do likwidacji?


Od 1 stycznia zliwidowanych zostanie 16 wojewódzkich inspektoratów transportu drogowego - takie rozwiązanie zakłada nowy projekt zmiany ustawy o transporcie drogowym.


Kursy ADR po nowemu. Ciągle pod górkę


31 maja ukazało się w Dzienniku Ustaw długo oczekiwane rozporządzenie ministra transportu budownictwa i gospodarki morskiej w sprawie prowadzenia kursów z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych - pisze Norbert Świderek.


Podnieś swoje kompetencje


Od lipca szkoleniowcy mogą uczestniczyć w kursach i szkoleniach prowadzonych przez Centrum Doskonalenia Kompetencji Stowarzyszenia KIEROWCA.PL.


Ponadto wiele innych ciekawych tematów, tradycyjnie stałe rubryki (m.in Jagna Marczułajtis-Walczak w  "Jeżdzie z gwiazdą"), felieton Janusza Ujmy oraz dodatek specjalny - informator KIEROWCA.PL.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0