Wakacyjna mapa wypadków drogowych

Wirtualna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to projekt realizowany w okresie wakacyjnym przez Policję. 

Mapa będzie na bieżąco aktualizowana i udostępniana na stronach jednostek Policji oraz w mediach społecznościowych. Widoczne na mapie informacje będą zawierać m.in lokalizację zdarzenia, datę i liczbę ofiar śmiertelnych. Mapa będzie wyświetlana także na 20 tysiącach wielkopowierzchniowych ekranów, umieszczonych w 553 najbardziej uczęszczanych lokalizacjach miejskich: przy dworcach, stacjach paliw, centrach handlowych i skrzyżowaniach. Policja organizuje akcję po raz piąty. Zeszłoroczna edycja, zakończona 30 sierpnia, odnotowała aż 327 punktów polskiej, wakacyjnej mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Jedźmy ostrożnie, dbajmy o siebie, naszych najbliższych i innych uczestników ruchu drogowego.