Wakacje na drogach- podsumowanie Policji

Komenda Główna w Warszawie podsumowała tegoroczną edycję akcji wakacyjnej mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Jak wygląda zestawienie tragicznych zdarzeń w stosunku do ubiegłego roku?

Wydarzyło się mniej wypadków drogowych, o 273. Nieznacznie mniejsza była też liczba ofiar śmiertelnych, o 8. Znacząco mniej osób, bo o prawie 400, zostało rannych. Niestety, zwiększyła się liczba zatrzymanych pijanych kierowców. Ta wartość jest szokująco wysoka: w okresie dwóch miesięcy na polskich drogach zatrzymanych zostało prawie 21 000 pijanych kierowców. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, podkreślił, że najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń w okresie letnich miesięcy była nadmierna prędkość i lekceważenie fundamentalnych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pomimo spadku liczby tragicznych zdarzeń, należy podkreślić, że w Polsce wciąż mamy do czynienia z ogromną liczbą wypadków na drogach: w okresie wakacyjnym wydarzyło się prawie 5000 wypadków, zginęło 445 osób, a prawie 5900 zostało rannych.