W Wielki Piątek zbyt wiele złych rzeczy się stało

Wczoraj, w Wielki Piątek doszło do 92 wypadków na polskich drogach. Policyjna akcja ,,Wielkanoc” nie dotarła do wszystkich kierowców.

Tylko wczoraj na polskich drogach zginęło 8 osób, 93 zostały ranne, a na domiar złego zatrzymano jeszcze 269 kierowców na podwójnym gazie.

Policyjna akcja ,,Wielkanoc” trwa do 22 kwietnia, do godziny 22. Niestety śmierć zbiera już ostre żniwa, a akcja funkcjonariuszy policji dopiero się rozpoczęła.

  • Na drogach w ten weekend będzie ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy. Okazuje się, że jest ich wciąż za mało ponieważ kierowcy nadal wariują na drogach nie zważając na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ilu kierowcom się ,,udało”? Podejrzewam, że wynik złapanych trzeba pomnożyć minimum razy 5, 6 albo i więcej.

Nie tylko oznakowane i nieoznakowane radiowozy. Nie tylko patrole policyjne, ale nawet śmigłowiec będzie latał w powietrzu, aby ostudzić zapędy kierowców w piękną pogodę.

Zwolnij! Włącz myślenie! Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie. Nie pozwól, aby tegoroczne Święta Wielkanocne były twoimi ostatnimi.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.