Majówka ,,lepsza" niż przed rokiem, ponieważ ofiar na drogach mniej, ale wciąż nie jest dobrze.
Przez ,,weekend majowy" od wtorku do niedzieli zginęło 28 osób, a 441 zostało rannych. W sumie doszło do 361 wypadków.

Jakby tego było mało, zatrzymano 1815 kierowców prowadzących auto na tzw. podwójnym gazie.

  • Bilans wypada jakby korzystnie, bowiem wypadków było o 173 mniej niż rok temu. Zginęło 22 osób mniej, a rannych zostało o około 30% mniej osób w porównaniu do majówki zeszłorocznej.


Polacy wciąż kochają jazdę z nadmierną prędkością. Tylko w okresie ,,majówki" za przekroczenie maksymalnej dozwolonej prędkości o 50km/h w obszarze zabudowanym zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania 872 osobom.

W okresie majówki na drogach było łącznie ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy. Teoretycznie wynik lepszy niż przed rokiem. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że za rok znowu będziemy mogli napisać ,,mniej ofiar niż przed rokiem" oraz, że ten trend się utrzyma na następne lata.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0