Podczas posiedzenia, które odbyło się 3 kwietnia Sejm w jednym z punktów rozpatrzył projekt ustawy dający możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy. Głosowanie już w najbliższy piątek.

Projekt, którego autorami są posłowie PO spotkał się z poparciem wszystkich klubów parlamentarnych. Wątpliwości części posłów wzbudziła sprawa finansowania nowych ośrodków i jak projekt odnosi się do negatywnej oceny pomysłu przez konwent marszałków. - To jest trochę jak pytanie lisa o losy kurnika - komentował z mównicy sejmowej podsekretarz stanu w MTBiGM Tadeusz Jarmuziewicz. Wspomniał on również o tym, że sam popiera projekt, ale zdaje sobie sprawę, że dla marszałków mogą to być kłopotliwe decyzje. Możliwy będzie również lobbing polityczny w sprawie budowy nowych filii. Jarmuziewicz, podobnie jak większość posłów podkreślał, że ustawa ma dać marszałkom jedynie narzędzia do otwierania filii WORD-ów, a kto z nich skorzysta będzie zależało od zdroworozsądkowej analizy sytuacji.


Głos zajął również współautor projektu, poseł Krzysztof Brejza (PO). Wspomniał on, że po rozmowie z przedstawicielami ośrodków, a także z m.in. z ekspertami ze stowarzyszenia KIEROWCA.PL może stwierdzić, że ta ustawa doprowadzi do spadku cen kursów nauki jazdy. - Z bardzo prostego powodu - mówił Brejza. - Nie trzeba będzie liczyć w cenie kursu przejazdu przykładowo z Inowrocławia do Konina i Bydgoszczy. Koszty dla mieszkańców tych miast zmaleją, co jest ważne, gdyż są to miasta trochę biedniejsze niż metropolie. Prawo jazdy jest szczególnie ważnym narzędziem na rynku pracy, bowiem często panuje tam bezrobocie.


Głosowanie nad projektem już w najbliższy piątek.


mp


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0