Zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Gospodarczej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu musiał ponownie dokonać badania i oceny ofert w przetargu na dostawę samochodów przeznaczonych do egzaminowania na kategorię B. Jednak werdykt się nie zmienił.

Przetarg na dostawę 25 pojazdów przystosowanych i spełniających wymagania do prowadzenia egzaminów na prawo jazdy kat. B oraz jednego wykorzystywanego do celów służbowych został początkowo rozstrzygnięty w czerwcu. Zgłosiło się do niego dwóch dilerów. Tańszą ofertę przedstawiła firma proponująca hyundaie i20 (takie pojazdy są obecnie wykorzystywane w radomskim WORD-zie). Chodziło o 843 tys. zł. Z kolei drugi diler zaproponował toyoty yaris. Podana przez niego kwota to prawie 959 tys. zł.

Zwycięzcą przetargu okazał się diler oferujący hyundaie i20. Jednak do podpisania umowy z WORD-em nie doszło. Dlaczego? Bo konkurencja postanowiła zawiadomić Krajową Izbę Odwoławczą, uważając, że ośrodek egzaminacyjny nie powinien wybrać takiej oferty.

Wyrok w tej sprawie Krajowa Izba Odwoławcza ogłosiła pod koniec czerwca. Nakazała WORD-owi dokonać ponownego badania i oceny ofert. Ten tak zrobił i… ponownie wybrał tę samą firmę, co na początku czerwca. Nowe hyundaie i20, wyprodukowane w 2018 roku, pojawią się w radomskim WORD-zie już we wrześniu. W ramach umowy, diler musi jeszcze odkupić od ośrodka egzaminacyjnego 24 używanych samochodów osobowych.

Jakub Ziębka
Jakub Ziębka felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0