W dwa tygodnie ponad 100 praw jazdy zatrzymanych

Zatrzymane prawa jazdy

Grupa SPEED idzie na rekord. Od początku roku Policjanci zatrzymali 100 praw jazdy i 30 dowodów rejestracyjnych, nałożono również aż 600 mandatów karnych. 

Od 20 stycznia grupa specjalna będzie pracowała na zdwojonych obrotach, a to za sprawą okresu ferii zimowych.
Od początku działania policjanci zatrzymali około 4 tys praw jazdy m.in., za przekroczenie prędkości dopuszczalnej o 50 km/h w obszarze zabudowanym

Grupa została powołana na przełomie października i listopada 2018 roku. W skład tej grupy weszli najlepsi policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Wsparciem dla nich byli policjanci służb kryminalnych oraz cyberprzestępczości. Udział w akcji wzięli również przewodnicy z psami wyszkolonymi pod kątem wyszukiwania narkotyków jak i funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej.